niedziela, 14 lipca

Jak donosi 9to5Mac, Apple planuje przejęcie firmy NextVR z Kalifornii, zajmującej się wirtualną rzeczywistością, w transakcji o wartości 100 milionów dolarów.

NextVR to firma, która łączy rzeczywistość wirtualną ze sportem, muzyką i rozrywką, oferując wrażenia VR do oglądania wydarzeń na żywo na zestawach VR z PlayStation, HTC, Oculus, Google, Microsoft i innych producentów.

Zgodnie ze stroną internetową, NextVR nawiązała współpracę z NBA, Wimbledon, Fox Sports, WWE i innymi. NextVR ma również ponad 40 patentów, z których niektóre dotyczą upscalingu strumieniowania wideo, które mogą zainteresować Apple.

Firma z Orange County w Kalifornii miała w ostatnich latach kłopoty finansowe, co doprowadziło do redukcji personelu o 40%.

Chociaż Apple nie domknął jeszcze przejęcia, ani nie potwierdził swoich planów zakupu NextVR, 9to5Mac twierdzi, że utworzona w tym roku nowa firma, która prawdopodobnie należy do Apple, zatrudnia większość inżynierów z NextVR. Pracownikom NextVR podobno powiedziano również, że będą musieli przenieść się z Południowej Kalifornii do Cupertino.

Od kilku lat plotki wskazują, że Apple bada wiele zestawów narzędzi do rozszerzonej lub wirtualnej rzeczywistości i pracuje nad własnym zestawem AR/VR.

Większość plotek dotyczy „inteligentnych okularów” rozszerzonej rzeczywistości, które mogłyby działać jako akcesorium iPhone’a, ale pojawiły się również plotki o pracy na znacznie mocniejszym zestawem VR, który miałby wyświetlacz 8K dla każdego oka i byłby niezwiązany z komputerem czy smartfonem.

Wygląda na to, że Apple pracuje nad więcej niż jednym projektem AR/VR, choć trudno powiedzieć do końca ponieważ było wiele projektów prototypowych. Aktualne pogłoski sugerują, że zestaw AR/VR można wyjść nie wcześniej jak w 2021 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx