piątek, 30 września

aperture

The Loop donosi, że Apple nie będzie już kontynuował rozwoju swojej profesjonalnej aplikacji do fotografii Aperture. Zamiast tego, firma pracuje nad nową aplikacją do obróbki zdjęć na komputery Mac, która została zaprezentowana podczas Worldwide Developers Conference.

„Wraz z wprowadzeniem nowej aplikacji „Zdjęcia” i biblioteki zdjęć w iCloud, pozwalającej na bezpieczne przechowywanie wszystkich zdjęć w iCloud i uzyskania do nich dostępu z dowolnego miejsca, zakończy się wsparcie aplikacji Aperture” powiedział Apple w oświadczeniu dostarczonym dla The Loop. „Kiedy aplikacja „Zdjęcia” zostanie wydana na OS X w przyszłym roku, użytkownicy będą mogli przenieść istniejącą bibliotekę Aperture do aplikacji „Zdjęcia” w OS X”

Aplikacja „Zdjęcia”, która została pokazana bardzo krótko podczas WWDC, połączy się z iCloud Photo Library, zastępując obie istniejące aplikacje Aperture i iPhoto. Chociaż „Zdjęcia” pozwolą użytkownikom na przechowywanie, wyszukiwanie i edycję zdjęć w chmurze na urządzeniach Apple, to jest mało prawdopodobne, aby zawierała bardziej zaawansowane, profesjonalne narzędzia znajdujące się w Aperture.

Aperture, która od dawna pozostawia w tyle konkurencyjne oprogramowanie, takie jak Lightroom firmy Adobe, swoją ostatnią większą aktualizację do wersji 3.5 otrzymała 22 października 2013 roku i od tego czasu, oprogramowanie dostało tylko jedną, niewielką aktualizację. Jedną z głównych skarg składanych na Aperture są jego rzadkie aktualizacje, a wielu użytkowników zastanawiało się, czy i kiedy Apple wypuści Aperture 4. Bez planów związanych z kontynuowaniem rozwoju aplikacji, profesjonalni fotografowie będą musieli znaleźć inne rozwiązanie, chociażby takie jak Lightroom.

Według TechCrunch, Apple chce nadal dostarczać aktualizacje zgodności pozwalające Aperture działać na OS X w Yosemite, ale rozwój zatrzyma. Apple współpracuje także z firmą Adobe, nad ułatwieniem użytkownikom Aperture przejścia do Lightroom.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx