piątek, 19 lipca

Mówi się, że Apple pracuje nad mniejszym, tańszym głośnikiem HomePod, który miałby się pojawić jeszcze w tym roku, a rosnąca liczba sygnałów wskazuje, że nowy model może być bliżej niż się wydaje.

Poza obniżką ceny obecnego modelu w wielu sieciach sprzedaży, Mark Gurman z Bloomberg zauważył, że pracownicy Apple mogą teraz kupić do 10 HomePodów nawet z 50-procentową zniżką, w porównaniu z wcześniejszym limitem do dwóch. Większy limit zakupów może być częścią starań Apple, aby wyczyścić zapasy obecnego HomePoda przed nowym modelem.

HomePod na krótko został nawet oznaczony jako „wyprzedany” w amerykańskim sklepie Apple Store. W ciągu ostatnich kilku lat Apple stale zwiększał użyteczność HomePoda, dodając do niego takie funkcje jak wsparcie Handoff, wykrywanie głosu wielu użytkowników, dźwięki otoczenia i system multi-room, ale Siri jest w nim nadal szeroko krytykowana. Dlatego też Gurman już wcześniej zauważył, że mniejszy HomePod mógłby zbiec się z ulepszeniami Siri jeszcze w tym roku.

Na premierze w 2018 roku HomePod kosztował 349 dolarów, ale Apple obniżył cenę głośnika do 299 dolarów w kwietniu 2019 roku. Apple nigdy nie ujawnił sprzedaży HomePoda, zamiast tego grupując głośnik w kategorii „Artykuły do noszenia przy sobie, dom i akcesoria”.

Chociaż HomePod jest pozycjonowany jako głośnik premium, ma kilku tanich konkurentów z inteligentnym asystentem w tym Amazon Echo i Google Home, które często można kupić za jedyne 25 dolarów. Według wcześniejszego raportu Gurmana mniejszy HomePod firmy Apple prawdopodobnie będzie miał dwa głośniki wysokotonowe, w porównaniu do siedmiu w obecnym modelu.

HomePod wciąż nie jest oficjalnie dostępny w Polsce prawdopodobnie właśnie z powodu braku polskiej Siri. Nie mniej dla chętnych niektóre sklepy internetowe oferuja głośnik mniej więcej w tej samej cenie co Apple.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx