wtorek, 27 lutego

Firma Apple wysłała dziś zaproszenie do udziału w głównym wydarzeniu 30-stej dorocznej konferencji Worldwide Developers Conference, która odbędzie się o godzinie 10:00 czasu pacyficznego w McEnery Convention Center w San Jose w Kalifornii.

Konferencja otwierająca WWDC pokaże pierwsze spojrzenie na nowe oprogramowanie, którym Apple zadebiutuje w 2019 roku w tym iOS 13, macOS 10.15, watchOS 6 i tvOS 13.

Plotki sugerują, że Apple rozważa wykorzystanie tego wydarzenia do zaprezentowania nowego, zaawansowanego, wysokoprzepustowego komputera Mac Pro, który jest w trakcie opracowywania. Apple może zdecydować się na opóźnienie jego wprowadzenia na późniejszy termin. Nie jest jasne, czy na imprezie zostanie zaprezentowany inny sprzęt.

Nowe oprogramowanie, które ma zostać ogłoszone, zawiera kilka poważnych zmian, w tym tryb ciemny dla systemu iOS, aktualizacje kilku aplikacji i prawdopodobnie wiele innych nowości.

watchOS 6 wprowadzi dedykowany App Store dla Apple Watch, nowe tarcze zegarków, nowe aplikacje związane ze zdrowiem i wiele innych, podczas gdy macOS 10.15 będzie kontynuował międzyplatformowy projekt Apple „Marzipan”, podzieli iTunes i wprowadzi wśród innych funkcji oprogramowanie do używania iPada jako drugiego wyświetlacza.

Apple w marcu ogłosił, że tegoroczna konferencja WWDC odbędzie się ponownie w McEnery Convention Center w San Jose w Kalifornii. Od trzech lat odbywała się w San Francisco.

Bilety na WWDC, które zostały wycenione na 1599 dolarów, zostały rozdane deweloperom losowo już w marcu. Apple dostarczył również 350 stypendiów dla studentów i członków organizacji STEM, w tym bezpłatny bilet na WWDC, a także bezpłatne zakwaterowanie na Uniwersytecie Stanowym w San Jose.

W konferencji Worldwide Developers Conference weźmie udział około 5000 programistów, którzy spotkają się z setkami inżynierów Apple dostępnych, aby odpowiedzieć na pytania i sesje rozwojowe. Deweloperzy, którzy nie mogący uczestniczyć w wydarzeniu, będą mogli oglądać sesje za pośrednictwem witryny Apple WWDC 2019 lub aplikacji WWDC na iPhone’ie, iPadzie i Apple TV.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx