piątek, 24 maja

Apple udostępnił publicznym beta testerom już szóstą wersję beta iOS 16 i iPadOS 16 kontynuując proces testów iOS 16 wśród ogółu społeczeństwa. Dzisiejsza wersja beta pojawia się tydzień po piątej publicznej wersji beta i odpowiada ósmej wersji beta dla deweloperów.

Publiczni testerzy wersji beta, którzy zarejestrowali się w programie bezpłatnych testów beta firmy Apple, mogą pobrać szóstą wersję beta systemu iOS 16 i iPadOS 16 bezprzewodowo po zainstalowaniu odpowiedniego certyfikatu ze strony internetowej publicznych testów beta.

‌iOS 16‌ wprowadza ulepszony ekran blokady z dostosowywanymi tapetami, zegarem i widżetami. Zaktualizowano również powiadomienia, aby pojawiały się na dole wyświetlacza. Obsługiwanych jest wiele ekranów blokady, które można połączyć z trybami skupienia.

Aplikacja Wiadomości obsługuje edytowanie i usuwanie wiadomości, a także oznaczanie wiadomości jako nieprzeczytane. SharePlay nie jest już ograniczony tylko do FaceTime, więc Wiadomości mogą być używane do komunikacji między osobami udostępniającymi sobie treści. Połączenia ‌FaceTime‌ można przekazywać z jednego urządzenia na drugie, a aplikacja Zdrowie zyskuje nową funkcję Leki do śledzenia przyjmowanych witamin i leków.

Aplikacja Mail została udoskonalona o lepsze wyszukiwanie i narzędzia, które obejmują cofanie wysyłania, planowanie wysyłania i śledzenie, dzięki czemu możemy otrzymać przypomnienie, aby sprawdzić wiadomość e-mail, jeśli nie otrzymamy odpowiedzi. Safari obsługuje współdzielone grupy kart, a Apple pracuje nad zastąpieniem haseł kluczami dostępu, bezpieczniejszym biometrycznie sposobem logowania się do kont.

Biblioteka zdjęć iCloud umożliwia użytkownikom łatwiejsze udostępnianie zdjęć członkom rodziny, a funkcja Live Text jest obsługiwana rownież w wideo. Wprowadzono nową, fajną funkcję podnoszenia obiektu z tła za pomocą dotknięcia, która jest częścią wyszukiwania wizualnego.

Ulepszona została funkcja dyktowania. Mapy obsługują teraz wyznaczanie tras z wieloma przystankami, a aplikacja Dom została całkowicie zmieniona o nowy wygląd. Piąta wersja beta iOS 16 dodała z powrotem procent baterii na paska stanu w iPhone’ach z notchem, a także wprowadziła nowe dźwięki do lokalizowania iPhone’a za pomocą aplikacji „Znajdź” lub za pomocą Apple Watch.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx