środa, 19 czerwca

Firma Apple udostępniła dzisiaj pierwszą publiczną wersję beta nadchodzących aktualizacji iOS 14.2 i iPadOS 14.2 dla swojej publicznej grupy beta testerów. Aktualizacja pojawia się kilka dni po udostępnieniu pierwszych wersji beta programistom i niecały tydzień po wydaniu aktualizacji iOS 14 i iPadOS 14.

Publiczni beta testerzy, którzy zarejestrowali się w programie testów beta firmy Apple, mogą pobrać aktualizacje iOS i iPadOS‌ 14.2 bezprzewodowo po zainstalowaniu odpowiedniego certyfikatu z witryny Public Beta na urządzeniu z systemem iOS.

iOS 14.2 wprowadza nową kontrolę rozpoznawania muzyki w Centrum Sterowania, pogłębiając integrację należącej do Apple aplikacji Shazam z systemem operacyjnym iOS. Rozpoznawanie muzyki pozwala odkrywać muzykę odtwarzaną wokół Ciebie i rozpoznaje muzykę odtwarzaną w aplikacjach, nawet gdy korzystacie ze słuchawek AirPods.

Funkcję rozpoznawanie muzyki Shazam można dodać do Centrum sterowania za pomocą opcji Centrum sterowania w aplikacji Ustawienia. Aby użyć tej funkcji, otwórz Centrum sterowania, a następnie dotknij ikony Shazam, aby zainicjować pojedyncze rozpoznawanie.

Nowa aktualizacja zawiera przeprojektowany widżet „Słuchaj teraz” w Centrum sterowania, który zawiera listę ostatnio odtwarzanych albumów, których możesz chcieć posłuchać, gdy nie masz odtwarzanej muzyki. Dostępny jest również przeprojektowany interfejs dla AirPlay, ułatwiający odtwarzanie muzyki na wielu urządzeniach z funkcją AirPlay 2 w domu.

Dla osób niedowidzących firma Apple dodała funkcję „Wykrywanie osób” w aplikacji Lupa, która używa aparatu, aby użytkownicy iPhone’a wiedzieli, jak daleko znajdują się inni ludzie, co może być przydatne w celu zachowania dystansu między ludźmi.

Nowa beta iOS 14.2 prawdopodobnie będzie testowana przez jakiś czas, ponieważ Apple pracuje nad wypuszczeniem nowych iPhone’ów, a nowe iPhone’y mają zadebiutować w październiku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx