sobota, 2 marca

W iOS 14 firma Apple wprowadziła „koncepcję widżetów ekranu głównego”, które zapewniają szybki dostęp do informacji z aplikacji. Widżety można przypinać do ekranu głównego w różnych miejscach i rozmiarach, co pozwala na wiele różnych układów.

Pomimo dość niewielkiej ilości widżetów aplikacji zewnętrznych w momencie premiery, użytkownicy iOS na całym świecie zajęli się dostosowywaniem ekranów głównych i udostępnianiem swojej pracy innym.

W miniony weekend Twitter został zdominowany przez hashtag #iOS14HomeScreen, a użytkownicy pokazują pod nim swoje najnowsze dzieła. Niektóre większe marki udostępniły już obsługę widgetów w tym IMDB, Google i Twitch.

wygląd iOS 6 na iOS 14

wygląd iOS 6 na iOS 14

 

Jedną z pierwszych aplikacji widżetowych, która cieszy się dużą popularnością jest Widgetsmith [bezpłatna], która oferuje możliwość tworzenia widżetów wraz z dostosowywaniem stylizacji. Widgetsmith umożliwia tworzenie niestandardowych małych, średnich lub dużych widżetów z godziną, datą, zdjęciami, niestandardowym tekstem, nadchodzącymi wydarzeniami, przypomnieniami oraz zdrowiem i aktywnością. Widgetsmith oferuje również widżety Pogoda i Pływy jako część pakietu subskrypcji premium, który kosztuje 9,99 zł/miesiąc lub 97,99 zł/rok.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Olo
Olo
3 lat temu

Co to za skórka na homescreen została umieszczona w artykule?

2
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx