wtorek, 20 lutego

Nowy MacBook Pro Retina 15-cali

Wyprzedzając termin z wczorajszej zapowiedzi firma Apple wypuściła dziś aktualizacje do swojego 15-calowego MacBook’a Pro z wyświetlaczem Retina oraz wprowadzając nową, nieco tańszą konfigurację 27-calowego iMaca z wyświetlaczem Retina 5K. Odświeżony MacBook Pro i nowy iMac są dostępne już dziś w sklepie Apple Store Online a już wkrótce także u sprzedawców detalicznych.

Nowy 15-calowy MacBook Pro otrzymał wszystkie oczekiwane nowości podobne do 13-calowego modelu: nowy gładzik Touch Force, szybszą pamięć flash, która przedłuża żywotność baterii i lepszą grafikę. Nowy MacBook Pro jest dostępny w konfiguracjach 2.2GHz i 2.5GHz odpowiednio za 9499 złotych i 11999 złotych. Obie konfiguracje wyposażone są w czterordzeniowy procesor Intel Core i7, 16 GB pamięci RAM i kartę graficzną Intel Iris Pro Graphics.

Biorąc pod uwagę, że niezbędne chipy Broadwell nie są jeszcze dostępne, nowe 15-calowe MacBook’i Pro i 27-calowy iMac posiadają wciąż czwartą generację procesorów Intel Haswell. Na podstawie średniego cyklu życia produktów MacBook Pro i iMac, Apple może wybrać przejście na nowe procesory Broadwell w kolejnej wersji notebooka i komputera stacjonarnego. Modele te mogą się jednak pojawić dopiero w na początku przyszłego roku.

Linia iMac’ów z wyświetlaczem Retina 5K otrzymała dziś także nową konfigurację w cenie 9499 złotych. Nowy model posiada czterordzeniowy procesor Intel Core i5 3,3 GHz, 8 GB pamięci RAM i 1 TB dysk twardy. Zarówno 15-calowy MacBook Pro 27-calowy iMac dostępne są do nabycia już teraz z sklepie internetowym firmy Apple, a większość modeli jest dostępna z szacunkowym czasem wysyłki od 1 do 3 dni roboczych.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
mario
mario
8 lat temu

Do autora artykułu: proszę przy okazji poczytać reguły użycia apostrofu przy odmianie wyrazów obcego pochodzenia. Np. tutaj: https://www.ich4pory.pl/2011/12/dwunastu-apostrofow.html?m=1

Pozdrawiam

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx