poniedziałek, 11 grudnia

Firma Apple rozpoczęła dziś sprzedaż nową stację dokującą ze złączem Lightning kompatybilną z iPhone’em 6, iPhone’em 6 Plus, iPhone’em 5S, iPhone’em 5C, iPhone’em 5 i piątą generacją iPoda touch. Dok sprzedawany jest za 179 złotych w sklepie Apple Store Online. 

Długo oczekiwany oryginalny dok Lightning pojawia się prawie trzy lata po wprowadzeniu złącza Lightning, który  zadebiutował w iPhone’ie 5 we wrześniu 2012 roku zastępując oryginalną stację dokującą z 30-stykowym złączem, którą to  Apple wcześniej sprzedawał. Oczywiście, biorąc pod uwagę brak oficjalnej stacji dokującej Apple Lightning pozwolił producentom akcesoriów w ciągu ostatnich kilku miesięcy i lat wypuścić własne doki.

Nowa stacja dokująca Lightning ma nieco mniejszy kształt od swojego poprzednika i jest kompatybilna ze wszystkimi urządzeniami iOS posiadającymi złącze Lightning. Stacja dokująca posiada również port słuchawkowy 3,5 mm z tyłu dla wyjścia audio, dzięki czemu można słuchać przez nią muzyki i podcastów lub odtwarzać je na głośnikach i systemach stereo.

229889-1280

Za pomocą stacji dokującej Lightning możesz ładować i synchronizować dowolny model iPhone’a wyposażony w złącze Lightning. Podczas tych czynności iPhone stoi pionowo w stacji dokującej i doskonale mieści się na biurku czy blacie. Dokowanie jest proste, nawet jeśli podłączasz do stacji iPhone’a w etui firmy Apple. Możesz nawet używać czytnika linii papilarnych Touch ID lub odblokować swojego iPhone’a bez wyjmowania go ze stacji dokującej. Stacja dokująca Lightning do iPhone’a ma liniowe wyjście audio, do którego można podłączyć aktywne głośniki. Obsługuje słuchawki wyposażone w pilota. Współpracuje też z innymi akcesoriami Lightning, takimi jak przewód ze złącza Lightning na USB (dołączony do Twojego iPhone’a). Gdy iPhone jest w stacji, możesz nawet prowadzić rozmowy w trybie głośnomówiącym.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx