środa, 17 lipca

Jak wynika z raportu opublikowanego w magazynie Business F1 Magazine, Apple rozważa złożenie oferty o wartości około 2 miliardów dolarów rocznie za prawa do transmisji strumieniowej wyścigów Formuły 1.

Magazyn stwierdził, że sukces Apple w transmisji Major League Soccer pomógł firmie zwiększyć zainteresowanie Formułą 1. Jeśli ostatecznie to się uda, Apple będzie w stanie zaoferować subskrypcję na Formułę 1 wraz z subskrypcją sezonową MLS w aplikacji Apple TV.

Magazyn sugeruje jednak, że nabywanie praw przez Apple będzie następowało stopniowo i będzie ograniczone obecnymi umowami aż do ich wygaśnięcia. Na przykład ESPN posiada w USA prawa do transmisji do 2025 roku. Niektóre prawa globalne staną się dostępne dopiero kilka lat później.

Oczywiście wyścigi Formuły 1 na Apple TV nie są wcale pewne ani przesądzone. To po prostu kolejny możliwy poważny krok do świata sportu na żywo, w ramach którego Apple jak dotąd ma w ofercie karnety  sezonowe na Major League Soccer w cenie 129 złotych, a Stanach Zjednoczonych również MLB Friday Night Baseball.

Jeśli chodzi o Formułę 1, Apple pracuje nad filmem dokumentalnym o mistrzu wyścigowym Lewisie Hamiltonie oraz nad filmem fabularnym z Bradem Pittem w roli kierowcy.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx