wtorek, 18 czerwca

Apple wydał dziś iOS 15.3 i iPadOS 15.3, trzecie duże aktualizacje systemów operacyjnych iOS i iPadOS 15, które zostały wydane we wrześniu 2021 roku. iOS i iPadOS 15.3 są dostępne prawie dwa tygodnie po wydaniu iOS i iPadOS 15.2.1 z poprawkami błędów.

Aktualizacje iOS 15.3 i iPadOS 15.3 można pobrać na wszystkie kwalifikujące się urządzenia bezprzewodowo w aplikacji Ustawienia. Aby uzyskać dostęp do nowego oprogramowania, przejdź do Ustawienia > Ogólne > Uaktualnienia.

Według informacji o wydaniu Apple, iOS 15.3 zawiera „poprawki błędów i uaktualnienia zabezpieczeń dotyczące iPhone’a”, a Apple zaleca to oprogramowanie wszystkim użytkownikom.

Apple poda pełną listę aktualizacji zabezpieczeń na swojej stronie internetowej, ale dzisiejsze aktualizacje iOS i iPadOS 15.3 dotyczą w szczególności luki odkrytej w Safari.

W iOS 15 i iPadOS 15 występował problem z implementacją WebKit interfejsu IndexedDB JavaScript API. Witryny internetowe korzystające z IndexedDB mogą uzyskać dostęp do nazw baz danych IndexedDB wygenerowanych przez inne witryny podczas tej samej sesji przeglądania, co zasadniczo umożliwia złośliwej witrynie szpiegowanie innych witryn odwiedzanych przez użytkownika Safari.

iOS 15.3, iPadOS 15.3 i macOS Monterey 12.2 naprawiają ten błąd, który miał również wpływ na Chrome i inne przeglądarki na urządzeniach z iOS. Dzięki tej poprawce luka nie może być już wykorzystywana do zbierania najnowszej historii przeglądania i danych tożsamości od użytkowników Safari.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx