sobota, 3 czerwca

Apple wydał właśnie iOS 13.7, kolejną główną aktualizację, która pojawia się ponad miesiąc po wydaniu iOS 13.6. iOS 13.7 to aktualizacja, która wprowadza nowy system powiadomień o narażeniu, który nie wymaga pobierania aplikacji w celu włączenia tej funkcji.

Aktualizacja iOS 13.7 jest dostępna na wszystkich kwalifikujących się urządzeniach bezprzewodowo w aplikacji Ustawienia. Aby uzyskać dostęp do aktualizacji należy przejść do Ustawienia> Ogólne> Uaktualnienia. Apple wydał również nową wersję iPadOS 13.7, ale ponieważ powiadomienia o ekspozycji nie działają na iPadzie, aktualizacja iPada skupia się na poprawkach błędów.

Wraz z iOS 13.7 Apple dodaje Exposure Notifications Express, funkcję, która umożliwia państwom, które zdecydują się korzystać z API Apple i Google udostępnianie systemu powiadamiania o narażeniu bez konieczności prac nad stworzeniem aplikacji czyli de facto bez instalowania aplikacji na urządzeniu.

Po zainstalowaniu aktualizacji użytkownicy iOS 13.7 zobaczą nową sekcję „Powiadomienia o narażeniu” w aplikacji Ustawienia (kiedyś znajdowała się w ustawieniach prywatności), w której znajduje się przełącznik „Włącz powiadomienia o narażeniu”.

Aktywacja Powiadomień o narażeniu umożliwia sprawdzenie, czy funkcja jest dostępna w obecnym kraju, stanie lub regionie za pośrednictwem aplikacji do śledzenia kontaktów. W obszarach, które uczestniczą w programie Exposure Notifications Express, użytkownicy będą mogli włączyć Powiadomienia o narażeniu bez konieczności pobierania aplikacji.

W obszarach, które nie uczestniczą w Exposure Notifications Express, próba włączenia powiadomień o narażeniu skieruje użytkowników do aplikacji utworzonej przez organ zdrowia publicznego w ich kraju, jeśli taka jest dostępna, lub poinformuje ich, że powiadomienia o narażeniu nie są jeszcze dostępne w ich okolicy.

iOS 13.7 będzie prawdopodobnie ostatnią aktualizacją systemu operacyjnego iOS 13, ponieważ Apple przestawia się na iOS 14. W najbliższych tygodniach możemy oczekiwać już finalnej wersji iOS 14, jeśli wypuszczenie nowego systemu zostanie oddzielone od nowych iPhone’ów lub w październiku, kiedy nowe iPhone’y mają zadebiutować.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx