wtorek, 23 lipca

Apple wydał drugą w tym tygodniu aktualizację Javy w ciągu zaledwie dwóch dni łatającą luki, które doprowadziły do ​​zarażenia ponad 600 000 komputerów Mac. Aktualizacja Java dla Mac OS 2012-002 jest już dostępna do pobrania przez Software Update i zaleca się jej pobranie.

Aktualizacja jest reakcją na obublikowany wczoraj raport rosyjskiej firmy antywirusowej Dr Web, która informuje o ponad 600 000 komputerach które już teraz zostały dotknięte przez trojana Flashback, wykorzystuje lukę w starszych wersjach Javy. Pierwsza aktualizacja Apple łatała wiele luk, choć jak widać nie wyeliminowała zagrożenia całkowicie.

W zeszłym roku firma Apple wprowadziła aktualizację zabezpieczeń dla OS X, która ma automatycznie usuwać złośliwe oprogramowanie z systemu operacyjnego. Nie jest jasne, czy zainfekowane maszyny mogą być uleczone za pomocą wewnętrznego mechanizmu bezpieczeństwa OS X.

W zapowiadanej na lato tego roku, następnej wersji systemu OS X Mountain Lion, Apple ma dodać funkcję o nazwie Gatekeeper. Nowy system opiera się nie tylko na dystrybucji i weryfikacji aplikacji poprzez Mac App Store, ale także na nowym programie „identyfikacji Developerów”, na podstawie którego programiści przed dystrybucją swoich aplikacji poza Mac App Store muszą zarejestrować się w Apple i odebrać osobiste świadectwo służące do podpisania swoich aplikacji. Apple może następnie wykorzystać ten system do śledzenia programistom i wyłączenia certyfikatu jeśli wykryje szkodliwe działanie aplikacji.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx