piątek, 19 lipca

Chociaż iOS 13 jest dostępny od tygodnia, Apple wydał dziś aktualizację iOS 12.4.2 stworzoną dla tych, którzy nadal używają wersji iOS 12 na urządzeniach, których nie można zaktualizować do iOS 13.

Apple udostępnia iOS 12.4.2 dla pierwszego iPada Air, iPada mini 2, iPada mini 3, iPhone’a 5s, iPhone’a 6, iPhone’a 6 Plus i iPoda touch szóstej generacji, które nie są kompatybilne z iOS 13.

Aktualizację iOS 12.4.2 można pobrać bezprzewodowo na odpowiednie urządzenia, otwierając aplikację Ustawienia, wybierając sekcję Ogólne i stukając w Uaktualnienia.

Nie jest jasne, co jest zawarte w iOS 12.4.2, ale prawdopodobnie jest to aktualizacja zabezpieczeń, która dodaje ważne poprawki bezpieczeństwa dla starszych urządzeń, które nie były w stanie uzyskać tych aktualizacji za pomocą nowszego oprogramowania. Informacje o wydaniu Apple mówią, że aktualizacja „zawiera ulepszenia, zapewnia ważne aktualizacje zabezpieczeń i jest zalecana dla wszystkich użytkowników”.

Dokument wsparcia bezpieczeństwa dostarczony wraz z aktualizacją wskazuje, że usuwa on lukę, która może pozwolić zdalnemu napastnikowi na nieoczekiwane zakończenie działania aplikacji lub wykonanie dowolnego kodu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx