niedziela, 26 maja

Najwolniejsza ładowarka 5 W do iPhone’a firmy Apple z przestarzałym portem USB nie jest już dostępna w sklepie internetowym Apple w niektórych krajach na świecie w tym również w Polsce.

Jak zauważył japoński blog Mac Otakara, ładowarka 5W jest obecnie wyprzedana w sklepie internetowym Apple w Japonii. Dzięki szybkiemu sprawdzeniu okazało się, że ładowarka jest również wyprzedana lub całkowicie usunięta w sklepie internetowym Apple w Polsce, Australii, Nowej Zelandii, Francji, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Chinach i kilku innych krajach.

Apple sprzedawał w Polsce ładowarkę 5 W za 89 złotych, jednak za niewiele więcej bo 99 złotych jest równolegle dostępna nowa ładowarka 20 W do szybkiego ładowania nowszych modeli iPhone’a.

Apple dodawał kompaktową ładowarkę 5 W od iPhone’a 3G do iPhone’a 11, chociaż ładowarka otrzymała kilka drobnych poprawek na przestrzeni lat, częściowo z powodu dwóch dobrowolnych wycofań bezpieczeństwa wydanych przez Apple w wybranych krajach. W przeciwieństwie do nowszych ładowarek USB-C firmy Apple, ładowarka 5W jest wyposażona w port USB-A dlatego właśnie nie umożliwia szybkiego ładowania.

Modele iPhone’a 11 Pro były dostarczane z szybszą ładowarką USB-C o mocy 18 W w pudełku, a Apple w ogóle przestało dołączać ładowarkę do iPhone’a 12 i nowszych.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx