wtorek, 26 września

W następstwie skarg, że nowa aktualizacja watchOS 3.1.1 całkowicie unieruchamia Apple Watch serii 2, Apple czasowo usunął tą aktualizację.

WatchOS 3.1.1 nie jest już dostępny do pobrania w aplikacji Watch na iPhone’ie, a watchOS 3.1 jest pokazywany jako najnowsza dostępna wersja.

Po zainstalowaniu watchOS 3.1.1, niektórzy właściciele Apple Watch Serii 2 stali się posiadaczami całkowicie zblokowanego urządzenia. Dotknięte problemem zegarki wyświetlają na ekranie czerwony wykrzyknik, który kieruje ich do odwiedzenia strony www.apple.com/help/watch.

Witryna instruuje właścicieli Apple Watch, aby wymusili ponowne uruchomienie zegarka poprzez jednoczesne przytrzymanie przycisku bocznego i pokrętła Digital Crown, a jeśli ponowne uruchomienie nie zadziała w celu przywrócenia urządzenia, będzie musiało one zostać oddane do naprawy.

Niestety resetowanie Apple Watch w przypadku tego błędu nie przynosi rozwiązania, a klienci dotknięci zablokowaniem Apple Watch przez watchOS 3.1.1 będą musieli wymienić swoje urządzenia. Sklepy firmowe Apple nie serwisują ani nie naprawiają zegarków Apple na miejscu, ponieważ wymaga to dostępu do portu diagnostycznego, który bardzo rzadko znajduje się w serwisach.

Większość użytkowników, którzy są dotknięci tym problemem to właściciele Apple Watch Serii 2 i nie jest jasne, dlaczego ta aktualizacja powiodła się na niektórych urządzeniach, a na innych nie. Ja zaktualizowałem pierwszą generację Apple Watch bez żadnego problemu i wszystko działa jak należy. WatchOS 3.1.1 prawdopodobnie zostanie ponownie udostępnione, gdy błąd został usunięty. Klienci z Apple Watch zblokowanym przez watchOS 3.1.1 muszą odwiedzić sklep detaliczny Apple lub skontaktować się z pomocą techniczną firmy Apple.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx