poniedziałek, 28 listopada

Wczoraj informowaliśmy, że Apple ma zamiar całkowicie wyeliminować 32-bitowe aplikacje z urządzeń z iOS wraz z iOS 11, ale wygląda na to, że firma wprowadzi takie same zmiany w systemie operacyjnym macOS.

Podczas konferencji Platform State of the Union na konferencji Worldwide Developers, Apple poinformował deweloperów, że macOS High Sierra ostatnią wersją macOS-a, która obsługuje aplikacje 32-bitowe bez kompromisów”.

Począwszy od stycznia 2018 roku wszystkie nowe aplikacje przesłane do Mac App Store muszą być 64-bitowe, a wszystkie aplikacje i aktualizacje aplikacje muszą być w 64-bitowe do czerwca 2018 roku. W następnej wersji macOS po High Sierra firma Apple rozpocznie „agresywne” ostrzeganie użytkowników o 32-bitowych aplikacjach, zanim ostatecznie je wyłączy.

W iOS 11 nie będzie można już zainstalować lub uruchomić 32-bitowych aplikacji. Próba otwarcia nieobsługiwanej 32-bitowej aplikacji wywołuje komunikat informujący użytkowników, że aplikacja musi zostać zaktualizowana, zanim będzie mogła działać na iOS 11.

Przed wycofaniem 32-bitowych aplikacji wraz z iOS 11, Apple dał zarówno użytkownikom jak i programistom kilka ostrzeżeń, a firma twierdzi, że będzie korzystać z tej samej ścieżki dla systemu operacyjnego macOS.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx