czwartek, 11 kwietnia

Aplikacja Aparat w iOS 11 będzie w stanie rozpoznać kody QR. Zostało to odkryte w pierwszej wersji beta nowego systemu oddanej w ręce deweloperów. W obecnej wersji iOS użytkownicy muszą wyszukać i pobrać aplikację firmy trzecie do skanowania kodów QR, jeśli chcą korzystać z telefonu iPhone, iPada czy iPoda touch w celu skanowania kodu.

Gdy jesienią pojawi się iOS 11, aplikacja Aparat udostępni skaner QR wszystkim użytkownikom. Niektórzy użytkownicy wersji beta podzieli się działaniem tej funkcji na Twitterze i wygląda na to, że jest ona prosta: otwieramy aplikację Aparat, wskazujemy urządzeniem iOS na kod QR i otrzymujemy powiadomienie z menu rozwijanego z czym związany jest dany kod i co możemy z nim zrobić.

Niektóre przykłady, które zostały udostępnione, to podłączenie się do sieci Wi-Fi, dodanie kogoś nowego do kontaktów i – prawdopodobnie – wszelkie inne możliwości skanowania obecnie oferowane przez technologię kodów QR. Funkcja jest domyślnie włączona, ale można ją włączyć / wyłączyć w sekcji ustawień Aparatu.

Posiadacze bety iOS 11 mogą przetestować działanie funkcji skanując nasz kod.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx