wtorek, 29 listopada

Dzięki deweloperskiej wersji beta iOS 11 mamy możliwość poznawać co raz to nowe funkcje, o których Apple oficjalnie nie informował. W iOS 11 użytkownicy będą mogli łatwo dołączyć do sieci Wi-Fi dzięki nowemu procesowi dzielenia się hasłami między zaufanymi urządzeniami, co powinno zmniejszyć kłopoty z dołączaniem do nowych sieci.

Nowa funkcja umożliwia urządzeniu iOS, które ma już wprowadzone hasło dostępu do sieci Wi-Fi, ułatwiony dostęp do podłączenia się sieci innemu urządzeniu iOS, na którym hasło nie zostało jeszcze wprowadzone. W prezentowanym przykładzie iPad był już podłączony do sieci Wi-Fi, podczas gdy iPhone potrzebował hasła do połączenia się z Wi-Fi.

Wszystkie urządzenia muszą oczywiście działać na iOS 11 i okazuje się, że macOS High Sierra również obsługuje tę funkcję.

Po wejściu w Ustawienia>Wi-Fi i wybraniu właściwej sieci użytkownik iPhone’a jest proszony o podanie tradycyjnego hasła, ale w iOS 11, gdy telefon iPhone jest w pobliżu iPada, karta na iPadzie powiadamia użytkownika, że iPhone chce dołączyć do sieci (patrz poniżej).

Użytkownik tabletu iPad może następnie kliknąć i wysłać swoje hasło do telefonu iPhone, który rozpozna je, wypełni informacje i połączy się z siecią Wi-Fi. Jak zauważa Apple, urządzenie z systemem iOS lub Mac z wpisanym hasłem sieciowym musi zostać odblokowane, aby proces transferowy zadziałał. Bardzo ciekawe rozwiązanie.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx