sobota, 20 kwietnia

Apple ogłosił dziś współpracę z firmami Pixar, Adobe, Autodesk, NVIDIA i Linux mającą na celu promowanie i rozwijanie technologii 3D Universal Scene Description firmy Pixar.

Open Universal Scene Description (OpenUSD) został stworzony przez Pixar Animation Studios jako technologia przedstawiania scen 3D, która obiecuje znaczną interoperacyjność między narzędziami, danymi i przepływami pracy. Technologia zyskała uznanie za swoją wydajność i możliwości upraszczające tworzenie treści kinowych. Mike Rockwell, wiceprezes Apple ds. Vision Products Group, skomentował:

OpenUSD pomoże przyspieszyć następną generację doświadczeń AR, od twórczości artystycznej po dostarczanie treści, oraz tworzenie coraz szerszej gamy aplikacji do obliczeń przestrzennych. Firma Apple aktywnie uczestniczyła w rozwoju technologii USD, która jest podstawową technologią przełomowej platformy VisionOS, a także nowego narzędzia programistycznego Reality Composer Pro. Z niecierpliwością czekamy na dalszy rozwój, aby stał się powszechnie przyjętym standardem.

Sojusz na rzecz OpenUSD ma na celu rozszerzenie funkcjonalności OpenUSD i zachęcenie do wysokiego poziomu interoperacyjności narzędzi 3D i danych. Sformułuje on specyfikacje w celu zdefiniowania funkcji OpenUSD i promowania powszechnego stosowania, integracji i wdrożenia technologii. Więcej o Alliance for OpenUSD możecie dowiedzieć się odwiedzając oficjalną stronę internetową organizacji.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx