wtorek, 18 czerwca

Apple kontynuuje badania nad urządzeniami z całkowicie szklaną konstrukcją co pokazuje nowo przyznane zgłoszenie patentowe.

Patent, po raz pierwszy zauważony przez Patently Apple, nosi tytuł „Urządzenie elektroniczne ze szklaną obudową” i został dziś przyznany firmie Apple przez Urząd Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych. Badania koncentrują się na urządzeniach elektronicznych z sześcioboczną szklaną obudową, która rozciąga się na całym obwodzie urządzenia.

szklana-obudowa-iPhone

Patent wyjaśnia, w jaki sposób szkło może być zakrzywiane, zwężane i nakładane, aby stworzyć całkowicie szklaną obudowę, w której znajdują się elementy, takie jak głośniki i mikrofony. Apple sugeruje również, że niektóre szklane powierzchnie mogą mieć różne tekstury, aby odróżnić je od obszarów aktywnych takich jak wyświetlacz.

Apple przedstawił różne implementacje umożliwiające dostęp do wnętrza urządzenia, prawdopodobnie w celu produkcji i napraw, takich jak usunięcie okna lub coś, co Apple nazywa sekcją „nasadki”. Umożliwiłoby to wysunięcie komponentów wewnętrznych w sposób podobny do najnowszego pilota Siri Remote firmy Apple TV.

Zgłoszenie pokazuje również, w jaki sposób oprogramowanie urządzenia może zintegrować się z całkowicie szklaną konstrukcją, aby dynamicznie dostosowywać urządzenie w zależności od tego, jak użytkownik je trzyma i w jakiej orientacji. W związku z tym mogły być wyświetlane na zewnętrznych krawędziach dodatkowe informacje i elementy interfejsu użytkownika, które poruszają się po powierzchni wchodząc w interakcję.

dynamiczne-oprogramowanie-szklanego-iphone

Oprócz iPhone’a, który wydaje się być głównym celem patentu, zgłoszenie pokazuje również, w jaki sposób inne urządzenia, takie jak Apple Watch, profesjonalny Mac Pro mogą być wyposażone w całkowicie szklane obudowy i wykorzystywać swoje wewnętrzne powierzchnie.

patent-szklanych-urzadzen-apple

Urządzenia z całkowicie szklanymi obudowami od dawna są idealizowane przez niektórych, w tym byłego projektanta Apple, Jony’ego Ive, jako naturalny krok w projektowaniu Apple. Zgłoszenia patentowe Apple nie pokazują najbliższych planów firmy, ale pokazują niektóre specyficzne obszary badań i rozwoju firmy.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx