niedziela, 14 lipca

Touch ID

Bez specjalnego rozgłosu Apple wydał zaktualizowaną wersję systemu iOS 9.2.1, który został przeprojektowany, aby rozwiązać problem z  „błędem 53”. Można go było zobaczyć na urządzeniach iOS, które trafiły do użytkowników iPhone’ów lub iPadów po naprawie w nieautoryzowanych serwisach korzystających z części nie pochodzących od oryginalnych urządzeń.

Nie oryginalne komponenty naprawcze, mogły wpływać na dotykowy czujnik linii papilarnych Touch ID urządzenia, który po przejściu testu zabezpieczeń pokazywał „błąd 53”. Test ten służy do sprawdzania poprawności działania czytnika Touch ID, zanim urządzenie opuści fabrykę. Sprawdzenie poprawności występowało podczas aktualizacji iOS lub jego odtworzeniu. Gdy się nie udało, iPhone skutecznie wyłączał się i stawał się bezużyteczny w celu ochrony Touch ID i elementów, które przechowują informacje o liniach papilarnych klienta.

Apple pierwotnie wyjaśnił, że „błąd 53” było celowy i został stworzony po to aby uniemożliwić korzystania z Touch ID przez złośliwe oprogramowanie, które mogłoby być używane w celu uzyskania dostępu do linii papilarnych użytkownika, ale klienci nie byli zadowoleni z tego wyjaśnienia, a firma Apple stała się nawet celem pozwu zbiorowego w tym temacie.

Dzisiejsza aktualizacja przywróci możliwość działania iPhone’om i iPadom, które zostały wyłączone ze względu na „błąd 53” i daje pewność, że przyszłe urządzenia iOS, które będą miały podobne naprawy nie zostaną całkowicie wyłączone.

Wraz z nową wersją iOS 9.2.1, Apple opublikował również dokument wsparcia opisujący w jaki sposób klienci mogą rozwiązać problem z „błędem 53” i wydał przeprosiny, udostępnione przez TechCrunch. Apple mówi, że błąd 53 nigdy nie miał wpływać na klientów.

„Przepraszamy za wszelkie niedogodności, to był fabryczny test i nie powinien on wpływać na klientów. Klienci, którzy zapłacili za pozagwarancyjną wymianę urządzenia na podstawie problemu związanego z błędem 53 proszeni są o kontakt z serwisem Apple, aby poprosić o zwrot kosztów. ”

Zaktualizowana wersja iOS 9.2.1 jest dostępna za pośrednictwem iTunes i nie jest przeznaczona dla klientów, którzy aktualizują swoje urządzenia z poziomu telefonu. Można ją pobrać na iPhone 6, 6 Plus, 6S, 6S Plus, iPad Mini 3, iPad mini 4, iPad Air 2 i iPad Pro.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx