wtorek, 18 czerwca

Firma Apple rozpoczęła powiadamianie użytkowników pierwszej generacji iPoda nano, któremu zoferowano program wymiany mający na celu wyeliminowanie obaw przed przegrzewaniem się baterii.

Firma Apple ustaliła, że w niezwykle rzadkich przypadkach baterie iPodów nano (1. generacji) mogą się przegrzewać, stwarzając zagrożenie bezpieczeństwa. Problem może dotyczyć iPodów nano sprzedawanych w okresie od września 2005 r. do grudnia 2006 r. Udało się ustalić, że źródłem problemu jest jeden dostawca baterii, który produkował baterie z wadą wykonawczą. Wprawdzie prawdopodobieństwo wypadku jest znikome, jednak rośnie ono wraz ze starzeniem się baterii. Firma Apple zaleca zaprzestanie używania iPoda nano (1. generacji) i wykonanie opisanej poniżej procedury w celu bezpłatnego zamówienia zamiennego urządzenia.

Pod presją regulacji prawnych, Apple zgodził się dostarczyć części zamienne dla zainteresowanych jednostek w Korei Południowej w 2009 roku i w Japonii w 2010 roku. Z dzisiejszej informacji wynika, że program wymiany jest teraz w mocy na całym świecie.

Klienci z dotkniętymi wadą urządzeniami mogą zmówić nowe urządzenie za pośrednictwem Autoryzowanego Serwisu Apple. Uszkodzone urządzenia zostaną wymienione w ciągu sześciu tygodni i będą objęte 90-dniową gwarancją. Klienci, którzy spersonalizowali swojego iPod’a nano nie będą w stanie odebrać spersonalizowanego urządzenia zastępczego.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx