wtorek, 25 czerwca

Firma Apple dokonała dziś cichej aktualizacji swojej linii iPodów touch, wprowadzając nowy, 16 GB model piątej generacji bez tylnej kamery za 1049 złotych.

Nowy iPod touch, który jest dostępny tylko z czarnym przodem i srebrnym tyłem zastępuje czwartej generacji iPoda touch, który do tej pory wciąż był w ofercie mimo wprowadzenia nowych modeli pod koniec ubiegłego roku. Nowy model jest już dostępny w sklepie internetowym firmy Apple i powinien być dostępny w sklepach detalicznych od jutra.

Apple wprowadził przeprojektowaną, piątą generację iPoda touch we wrześniu ubiegłego roku z tym samym 4-calowym wyświetlaczem dostępnym w iPhone’ie 5 i wieloma dodatkowymi akcesoriami. Ze względu na najniższą cenę nowego urządzenia zaczynającą się od 1349 zł za model 32 GB, Apple zdecydował się kontynuować sprzedaż czwartej generacji modeli którego najtańsza 16GB wersja kosztowała 899 zł.

Teraz, wraz z produkcją modelu piątej generacji, która trwa od około ośmiu miesięcy Apple znalazł sposób na na połączenie elementów nowego modelu i usunięcie kilku funkcji, aby móc zaoferować okrojoną wersję piątej generacji modelu za cenę zbliżoną do oferowanych wcześniej modeli czwartej generacji. Oprócz utraty tylnej kamery, nowy, najtańszy iPod touch nie posiada również paska na rękę „loop” wprowadzonego w modelach piątej generacji w ​​zeszłym roku.

Wcześniej w tym roku,  analityk KGI Securities Ming-Chi Kuo przepowiedział, że Apple zaprzestanie sprzedaży czwartej generacji iPoda touch na korzyść okrojonego modelu piątej generacji bez tylnej kamery. Kuo wierzył, że Apple wprowadzi 8 GB wersję tego urządzenia za 199 dolarów, ale Apple najwyraźniej postanowił, że 16 GB pamięć powinna być minimalna w iPodzie touch.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx