środa, 31 maja

Dzisiaj firma Apple zaktualizowała linię iPoda touch do 5 generacji modelu, który łączy ten sam większy, 4-calowy ekran jak w właśnie ogłoszonym iPhone’ie 5. Mierzący tylko 6.1 mm grubości i ważący 88 gramów, iPod Touch będzie najlżejszym spośród dotychczasowych modeli. Nowy iPod Touch będzie posiadać również procesor A5.

Apple obiecuje 40 godzin odtwarzania muzyki i 8 godzin oglądania wideo, co stanowi nieznaczny wzrost w stosunku do modelu czwartej generacji. Nowy iPod Touch zawierać będzie o wiele lepszą kamerę (5-megapikselowa matryca, przysłona f/2.4, tryb panoramy, nagrywanie filmów w jakości 1080p ze stabilizacją). Wyposażono go również w przednią kamerkę FaceTime HD, rejestrującą obraz w jakości 720p. Ważną nowością jest wprowadzenie asystenta głosowego Siri, znanego m.in. z iPhone’a 4S.

Dodano również jedną ukrytą funkcję z tyłu nowego iPoda Touch, zwaną Loop. To zaprojektowany specjalnie otwór pozwalający dołączyć w nim pasek na nadgarstek dla zwiększenia bezpieczeństwa.

Nowy iPod Touch będzie dostępny w pięciu kolorach i trafi do sprzedaży w październiku. Jego cenę ustalono na 299 dolarów (32GB) i 399 dolarów (64GB). Czwarta generacja iPod Touch pozostanie w sprzedaży za  199 (16GB) dolarów. Wstępne zamówienia na nowego iPoda Touch można składać od 14 września.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx