poniedziałek, 27 maja

Apple wciąż pracuje nad bezprzewodową ładowarką, która będzie działać podobnie do porzuconych planów wypuszczenia AirPower twierdzi Mark Gurman z Bloomberga.

W najnowszym wydaniu biuletynu Power On Gurman powtarza wcześniejsze doniesienia, że Apple nadal zamierza stworzyć akcesorium do bezprzewodowego ładowania, które ładuje wiele urządzeń, takich jak iPhone, Apple Watch i AirPods jednocześnie.

Firma Apple po raz pierwszy ogłosiła AirPower we wrześniu 2017 roku wraz z iPhonem 8 i iPhonem X. W tym czasie Apple powiedział, że produkt zostanie wprowadzony na rynek w 2018 roku, ale tak się nie stało. Po miesiącach plotek o problemach rozwojowych, Apple anulował projekt w marcu 2019 roku.

Od tego czasu Apple wprowadził ładowanie MagSafe dla swoich iPhone’ów, w tym akcesorium MagSafe Duo, które może jednocześnie bezprzewodowo ładować zegarek Apple Watch i iPhone, chociaż Duo to tylko dwie oddzielne ładowarki bezprzewodowe połączone razem. Jeśli Gurman ma rację, Apple nadal planuje wypuścić urządzenie ładujące, które może ładować wszystkie trzy produkty jednocześnie.

Kontynuując ten temat, Gurman twierdzi, że wierzy, że Apple nadal bada rozwiązania do ładowania, które nie opierają się na technologii ładowania indukcyjnego opartego na styku. W szczególności wspomina, że Apple pracuje nad „bezprzewodowymi urządzeniami ładującymi na krótkie i duże odległości” i że firma „wyobraża” sobie przyszłość, w której wszystkie główne urządzenia będą mogły się wzajemnie ładować. „Wyobraźcie sobie iPada ładującego iPhone’a, a potem iPhone’a ładującego AirPods lub Apple Watch” – dodaje Gurman.

Od dawna pojawiają się pogłoski o tak zwanej funkcji dwukierunkowego ładowania przy kolejnych generacjach iPhone’a. Najbliżej temu rozwiązaniu jest akumulator MagSafe, który może otrzymywać energię z iPhone’a, gdy to drugie urządzenie jest podłączone i ładowane.

Biorąc pod uwagę funkcję odwrotnego ładowania bezprzewodowego akumulatora MagSafe, wydaje się technicznie możliwe, że iPhone 12 lub iPhone 13 może zasilać AirPods lub AirPods Pro, ale Apple nie zaimplementował jeszcze tej funkcji.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx