niedziela, 19 maja

Apple wciąż stara się ulepszyć wyszukiwanie Spotlight, ale według The Information wciąż dzieli go wiele lat od uruchomienia wyszukiwarki, która mogłaby rywalizować z Google.

Płatny raport wyjaśnia, że technologia wyszukiwania Apple stoi w obliczu niepowodzenia w związku z utratą talentów, którzy przeszli do Google. W 2018 roku Apple starał się przyspieszyć rozwój wyszukiwarki internetowej, kupując startup Laserlike zajmujący się uczeniem maszynowym, który został założony przez trzech byłych inżynierów wyszukiwania Google. Technologia firmy poleca strony internetowe na podstawie zainteresowań użytkownika i historii przeglądania. Teraz podobno założyciele Laserlike wrócili do Google.

Zespół zajmujący się wyszukiwarką Apple składa się podobno z co najmniej 200 pracowników i obsługuje technologię Spotlight, sugestie Siri i odpowiedzi dostarczane przez Siri. Według jednej osoby rozmawiającej z The Information, Apple dzieli jeszcze co najmniej cztery lata od wprowadzenia zamiennika dla wyszukiwarki Google. Podczas gdy Google płaci Apple około 15 miliardów dolarów rocznie, aby pozostać domyślną wyszukiwarką na urządzeniach Apple, Apple rozwijając wewnętrznego rywala dla wyszukiwarki Google może zwiększyć swoją siłę nacisku podczas okresowych negocjacji z Google w sprawie umowy.

W międzyczasie Apple najwyraźniej dyskutował o wykorzystaniu tej technologii do wyszukiwania w Apple Music i App Store. Firma Apple korzysta obecnie z technologii wyszukiwania do generowania danych dla zespołów Apple opracowujących aplikacje korzystające z przetwarzania języka naturalnego, takie jak aplikacja Tłumacz, oraz do korzystania z tweetów w celu określania wartych opublikowania wydarzeń, które powinny pojawić się w wynikach i polecania artykułów Apple News. Mówi się, że jednym z bezpośrednich priorytetów zespołu jest ulepszenie Spotlight, aby mógł obsłużyć „100 razy więcej” zapytań niż obecnie.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx