wtorek, 27 lutego

Jak informuje Motherboardbadacz bezpieczeństwa ukrywający się pod pseudonimem MG opracował zamiennik kabla Lightning, który może umożliwić hakerom zdalny dostęp do komputera.

Kable, o których mowa (nazywane kablami O.MG) to kable bezpośrednio od Apple, które zostały otwarte, aby umożliwić wszczepienie dodatkowych komponentów, ale modyfikacje są niewykrywalne i nie ma sposobu, aby odróżnić zhakowany kabel od oryginału.

Po podłączeniu kabla do komputera zachowuje się on jak typowy kabel, łącząc się z urządzeniami iOS i ładując je, ale umożliwia także hakerom zdalne łączenie się z komputerem w celu uruchamiania poleceń. Jest wyposażony w skrypty i polecenia, które haker może uruchomić na maszynie ofiary, a także narzędzia do „zabicia” implantu USB w celu ukrycia dowodów jego istnienia.

W teście wydanym wraz z Motherboard, MG był w stanie podłączyć swój telefon do hotspotu Wi-Fi emitowanego przez kabel. Powiedział, że musi być w odległości 300 stóp, aby uzyskać dostęp do komputera docelowego, ale powiedział również, że kabel można skonfigurować tak, aby działał jako klient dla pobliskiej sieci bezprzewodowej, potencjalnie umożliwiając hakowanie z nieograniczonej odległości.

MG wyobraża sobie, że kabel może zostać zamieniony za oficjalny kabel lub podarowany komuś, ponieważ wygląda dokładnie jak kabel Apple, wraz z dokładnym opakowaniem. Każdy z tych kabli został wykonany ręcznie i jest sprzedawany przez MG za 200 USD. Na obecną chwilę nie jest jasne, czy istnieje jakikolwiek sposób na ochronę przed tego rodzaju włamaniem, ale biorąc pod uwagę, że kable są drogie mają obecnie ograniczoną dostępność. Dla pewności zawsze warto kupować kable ze sprawdzonych źródeł.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx