wtorek, 31 stycznia

Jak informuje People, mężczyzna z Frisco w Teksasie twierdzi, że Apple Watch zmienił życie jego autystycznego 21-letniego syna, Sama.

Sam Bennett jest w spektrum autyzmu i choć utrzymuje kontakty społeczne to długo walczył z utrzymaniem głośności głosu na „akceptowalnym” poziomie.

„Po prostu nigdy nie był w stanie go modulować”, mówi 59-letni Scott, ojciec Sama. „Przez lata zmagaliśmy się z tym, odkąd zaczął mówić… a jego poziom głosu jest naprawdę, bardzo, bardzo głośny”. Podczas gdy Sam początkowo dobrze reagował, gdy był proszony o obniżenie głośności, zmiana była jednak tylko tymczasowa, ponieważ  wkrótce ponownie wzrastał.

„Człowiek uczy się dostosować, ale zawsze jest to trudne, zwłaszcza dla faceta takiego jak ja, który żyje w ciszy”, mówi Scott. „Zostałem pobłogosławiony najgłośniejszym człowiekiem na świecie”.

Jednak to wszystko zmieniło się ostatnio dla rodziny, dzięki aplikacji, na którą Scott natknął się podczas przewijania aplikacji zainstalowanych na swoim Apple Watch. Scott zauważył aplikację Hałas, która wykorzystuje wbudowany mikrofon Apple Watch do pomiaru poziomów decybeli w otoczeniu użytkownika i miga na żółto, gdy hałas w otoczeniu jest głośny na poziomie ryzyka uszkodzenia słuchu.

„Moją pierwszą myślą było: muszę spróbować tego z Samem. Dlaczego nie pomyślałem o tym wcześniej? Przecież próbowaliśmy wszystkiego – wspomina Scott. Podekscytowany odkryciem Scott natychmiast obudził syna i pokazał mu, jak jego głos może sprawić, że aplikacja zmieni kolor z zielonego na żółty.

„Sam natychmiast to zobaczył i zaczął używać własnego głosu, aby zobaczyć jak działa aplikacja, a potem natychmiast zaczynał mówić bardzo cicho” – mówi. „Myślałem, że sobie ze mnie żartuje. Moja żona nie uwierzy w to. Nie wierzę w to, co widzę”. W następnych tygodniach Scott był stanie samodzielnie reagować na swój poziom głosu dzięki zegarkowi, który zmuszał go do zmiany głośności.

Choć Scott jest wdzięczny za technologię i sposób, w jaki pomogła Samowi to żałuje, że jego syn nie miał tej technologii jako dziecko. „To mogłoby to dla nas wiele zmienić”, gdyby jego syn był w stanie ocenić głośność swojego głosu.

Scott pracuje nad podzieleniem się swoim odkryciem z innymi rodzicami, którzy mają do czynienia z podobnymi problemami za pośrednictwem grupy na Facebooku dla rodziców z dziećmi o specjalnych potrzebach.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx