sobota, 4 lutego

Według źródeł branżowych cytowanych przez tajwańską publikację DigiTimesApple planuje wypuszczenie nowego 13-calowego MacBooka Pro z klawiaturą z mechanizmem nożycowym w pierwszej połowie 2020 roku. Podgląd raportu został udostępniony płatnym subskrybentom.

Raport twierdzi, że rozmiar wyświetlacza pozostanie 13,3 cala, chociaż biorąc pod uwagę, że źródłem jest DigiTimes, nie wykluczalibyśmy całkowicie nadziei na większy 14-calowy wyświetlacz. Mówi się, że Wistron i Global Lighting Technologies należą do dostawców klawiatur dla mniejszych notebooków.

Nowy, 16-calowy MacBook Pro ma przeprojektowaną klawiaturę z mechanizmem nożycowym, w dużej mierze opartą na samodzielnej klawiaturze Magic Keyboard dla iMaca. Biorąc pod uwagę wypróbowaną i przetestowaną konstrukcję, klawiatura powinna okazać się znacznie bardziej niezawodna niż kłopotliwe klawiatury motylkowe używane w całej gamie komputerów MacBook w ostatnich latach.

16-calowy MacBook Pro ma także fizyczny klawisz Esc, ale nie jest jasne, czy 13-calowy MacBook Pro pójdzie za tym przykładem.

Analityk Apple, Ming-Chi Kuo, wcześniej przewidywał, że Apple przeniesie całą gamę notebooków na klawiatury z mechanizmem nożycowym w 2020 roku w tym wszystkie modele MacBooka Pro i MacBooka Air.

Trudno się dziwić, że Apple całkowicie przejdzie ze swoich motylkowych klawiatur, które cierpią z powodu wielu problemów. Apple nadal oferuje bezpłatne naprawy klientom dotkniętym problemami w ramach światowego programu serwisowego.

Podstawowy 13-calowy MacBook Pro został ostatnio zaktualizowany w lipcu, a wyższej klasy 13-calowe modele zostały odświeżone w maju.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx