wtorek, 30 maja

Firma Apple udostępniła listę zwycięzców aplikacji roku 2020, przedstawiając swoje wybory dla najlepszych aplikacji i gier na iOS, iPadOS i macOS, które zostały wydane w ciągu roku.

Nagroda aplikacji roku na iPhone’a trafiła do Wakeout!, rodzinie aplikacji do ćwiczeń i ruchu, która zachęca ludzi do wykonywania prostych ćwiczeń w domu. Aplikacją roku Apple na iPada został Zoom, który zyskał na popularności dzięki liczbie osób pracujących i uczących się w domu w tym roku.

Grą roku na iPhone’a firmy Apple została gra RPG Genshin Impact z otwartym światem, która pozwala graczom odkrywać ogromny świat gry pełen barwnych potworów i potężnych tytanów. Grą roku na iPada została Legends of Runeterra, kolekcjonerska gra karciana osadzona w znanym świecie League of Legends.

Firma Apple wybrała także zwycięzców w kategorii Aplikacja roku na Maca, Gra roku na Maca, Aplikacja roku na Apple TV i nie tylko.

  • Gra roku na Maca – detektywistyczna gra fabularna Disco Elysium
  • Aplikacja roku na Maca – aplikacja kalendarza Fantastical
  • ‌Aplikacja roku na Apple TV‌ – usługa przesyłania strumieniowego Disney+
  • Gra roku na Apple TV‌  – platformówka przygodowa Dandara: Trials of Fear
  • Aplikacja roku Apple Watch – aplikacja do medytacji i wellness Endel
  • Gra roku w Apple Arcade – Stealth Sneaky Sasquatch

Firma Apple zwróciła także uwagę na kilka aplikacji, które wpisały się w trend „użyteczności” w 2020 roku pomagając użytkownikom w uzyskaniu „codziennej samoopieki, jakiej potrzebowali”. Wybrane aplikacje w tej kategorii obejmują aplikację szkolną Explain Everything Whiteboard, przyjazną dzieciom aplikację do czatu Caribu, Pokémon Go, aplikację charytatywną ShareTheMeal i aplikację do medytacji Shine.

Każdy zwycięzca otrzyma fizyczną nagrodę ‌App Store‌ Best of 2020, która jest pierwszą rzeczywistą fizyczną nagrodą przyznaną programistom. Na nagrodach widnieje logo „App Store” wykonane w 100% z aluminium pochodzącego z recyklingu, a po drugiej stronie wygrawerowane jest imię i nazwisko zwycięzcy.

Wszystkie aplikacje można pobrać ze sklepów z aplikacjami na iOS i macOS, w których znajdują się banery przedstawiające wszystkie najpopularniejsze aplikacje.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx