środa, 24 lipca

Według tajwańskiej firmy badawczej TrendForce, Apple Watch Ultra otrzyma o 10% większy wyświetlacz po przejściu z OLED na microLED w 2026 roku.

Obecny Apple Watch Ultra ma wyświetlacz o przekątnej 1,93 cala, podczas gdy nadchodzący model microLED ma najwyraźniej mieć ekran o przekątnej 2,12 cala. Szacuje się, że panel microLED będzie kosztować od dwóch do trzech razy więcej niż odpowiednik wyświetlacza OLED stosowanego w obecnym modelu, a jego cena wynosi około 120 dolarów. Dostawcą ma być niemiecki OSRAM i południowokoreański LG Display.

Plan Apple dotyczący wprowadzenia wyświetlacza microLED do Apple Watch Ultra został szeroko potwierdzony zarówno przez analityka wyświetlaczy Rossa Younga jak i Marka Gurmana z Bloomberga. Zaawansowany wyświetlacz zapewnia lepszą jasność, reprodukcję kolorów, zakres dynamiczny, kąty widzenia i wydajność, dzięki czemu obraz wygląda bardziej, jakby były „namalowany” na szkle wyświetlacza. Projekt stanowi część planu Apple mającego na celu zmniejszenie zależności od firmy Samsung jako dostawcy, przy jednoczesnym zapewnieniu korzyści wynikających z samodzielnego projektowania własnych wyświetlaczy, podobnie jak z technologii czipów.

Ramy czasowe wprowadzenia na rynek zegarka Apple Watch Ultra z microLED sugerują dopiero rok 2026 i są późniejsze niż w przypadku kilku innych źródeł, które w dużej mierze mówiły o roku 2025.

Według doniesień, Apple pracuje nad niestandardową technologią wyświetlaczy microLED od prawie dziesięciu lat. Mówi się, że firma planuje w dłuższej perspektywie wymienić wszystkie swoje istniejące panele LCD, OLED i mini-LED na microLED, przy czym technologia ma być skalowana od Apple Watch do iPhone’a, iPada, komputera Mac i zestawu Vision Pro.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx