sobota, 20 kwietnia

Według raportu tajwańskiego DigiTimes, powołującego się na źródła branżowe, nowy Apple Watch Ultra z większym 2,1-calowym wyświetlaczem zostanie wydany w 2024 roku.

Obecny Apple Watch Ultra ma wyświetlacz mierzący około 1,93 cala, więc model w 2024 roku miałby prawie 10% większy ekran i prawdopodobnie stałby się pierwszym Apple Watch z kopertą o rozmiarze ponad 50 mm. Oczekuje się również, że nowy Ultra będzie pierwszym Apple Watch, w którym zastosowana zostanie technologia wyświetlania microLED, co skutkuje wyższą jasnością, zmniejszonym zużyciem energii i lepszym współczynnikiem kontrastu w porównaniu z obecnymi modelami z wyświetlaczami OLED.

Tajwańska firma badawcza TrendForce poinformowała dzisiaj, że technologia microLED może pozwolić Apple na oferowanie przyszłych produktów z „innowacjami produktowymi”, począwszy od składanych i zwijanych modeli iPhone’a, a skończywszy na w pełni przezroczystych okularach AR.

Koszty produkcji wyświetlaczy microLED są obecnie wysokie, więc przejście Apple na tę technologię prawdopodobnie zajmie kilka lat.

W międzyczasie Apple wciąż kontynuuje przejście na wyświetlacze OLED we wszystkich swoich produktach. Pierwszym urządzeniem Apple z wyświetlaczem OLED był Apple Watch w 2015 roku, podczas gdy iPhone zaczął przechodzić na OLED w 2017 roku. Plotki sugerują, że pierwsze modele MacBooka Air i iPada Pro z wyświetlaczami OLED pojawią się w 2024 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx