wtorek, 28 marca

Podążając za iPhone’em SE i iPhone’em 6s, Apple zacznie montować swoje topowe iPhony w Indiach jeszcze w 2019 roku, wynika z nowego raportu Reuters. Zamiast firmy Wistron, to Foxconn będzie składał flagowe iPhony, uważane za najdroższe urządzenia oferowane przez Apple, w tym rodzinę iPhone’a X.

Lokalne źródła podają, że montaż będzie odbywał się w fabryce Foxconn w mieście Sriperumbudur w południowym stanie Tamil Nadu. Foxconn zainwestuje podobno 25 miliardów rupii indyjskich (356 milionów dolarów) na rozbudowę zakładu, którego część będzie skoncentrowana na produkcji flagowych iPhone’ów w Indiach. Szacuje się, że inwestycja wygeneruje aż 25 000 miejsc pracy. Raport nie mówi, czy te wysokiej klasy iPhone’y będą sprzedawane tylko na rynku indyjskim, czy również na świecie.

Na początku tego roku Apple zmienił strategię w Indiach, aby utrzymać się na tym rynku smartfonów. Ta odnowiona strategia obejmuje lepsze i trwalsze umowy handlowe z wyższymi celami sprzedażowymi, debiutem oficjalnych sklepów detalicznych Apple w Indiach, przeglądem relacji firmy z niezależnymi detalistami oraz ulepszaniem aplikacji i usług dla lokalnych użytkowników. Mówi się, że zawiera ona nową wersję Map Apple, skierowaną do użytkowników z Indii do 2020 roku.

Ekspansja produkcji wysokiej klasy iPhone’ów poza Chinami może być również próbą „ograniczenia wpływu” wojny handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Chinami.

Mimo to firma zmaga się w tym kraju z problemami ze względu na wysoką cenę swoich iPhone’ów. Niedawno The Wall Street Journal opublikował raport o sprzedaży iPhone’a firmy Apple w Indiach. Według tego artykułu, Apple osiągnął „niewielki sukces jak dotąd” pod względem wzrostu w Indiach, ze względu na wrażliwy na ceny rynek, który ma ponad 75 procent smartfonów wycenionych poniżej 250 dolarów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx