środa, 29 czerwca

Instagram od niedawna testuje nowy sposób przeglądania zdjęć przez użytkowników, przy czym zdjęcia są przewijane poziomo, a nie przewijane w pionie jak dotychczas. Jak potwierdził Matt Navarra, test przeznaczony jest dla „bardzo małej” grupy osób.

Wybrańcy, którzy otrzymali aktualizację zobaczyli, że ich kanał ze zdjęciami jest odwrócony z pionowego przewijania. Dzięki aktualizacji użytkownicy muszą przeglądać tradycyjne posty na Instagramie w ten sam sposób, w jaki przeglądają Instastories: dotykając prawej lub lewej krawędzi ekranu. To całkowicie zastąpiło typową pionową listę postów wyświetlaną przez użytkowników na Instagramie, co wprowadziło sporo niezadowolenia wśród użytkowników.

Chociaż aktualizacja nie była przeznaczona do rozpowszechniania na szeroką skalę, najwyraźniej była próbą naśladowania formatu Instastories dla zwykłych postów na Instagramie, ponieważ relacje szybko stały się jednym z najpopularniejszych dodatków do Instagrama po debiucie tej funkcji w 2016 roku. Relacje są teraz popularniejsze niż te w Snapchacie, czyli aplikacji, która pierwotnie stworzyła ideę 24-godzinnych znikających relacji.

Osoby, które otrzymały tę aktualizację, otrzymały krótką wiadomość: „Przedstawiamy nowy sposób na przechodzenie przez posty. Stuknij w posty, tak jak dotykasz relacji”. The Independent poinformował, że ogromna liczba użytkowników w Wielkiej Brytanii otrzymała aktualizację w czwartek po południu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx