sobota, 20 kwietnia

Apple „pochwalił się” dzisiaj swoim planem wzmocnienia gospodarki USA poprzez tworzenie miejsc pracy, istniejące inwestycje i plan nowych inwestycji. Firma zamierza wnieść 55 miliardów dolarów do gospodarki w 2018 roku i 350 miliardów dolarów w ciągu następnych pięciu lat.

Oprócz wkładu w wysokości 350 miliardów dolarów poprzez bezpośrednie zatrudnienie, inwestycje u krajowych dostawców oraz App Store, Apple zwiększy swój fundusz Advanced Manufacturing Fund z 1 miliarda do 5 miliardów dolarów.

Fundusz Advanced Manufacturing Fund ma na celu tworzenie miejsc pracy w Stanach Zjednoczonych poprzez inwestycje w dostawców Apple. Apple zainwestował już 200 milionów dolarów w Corninga, producenta Gorilla Glass i 390 milionów dolarów w Finisar, dostawcę, który produkuje elementy laserowe emitujące powierzchnię pionową (VCSEL) w kamerze True Depth iPhone’a X.

Apple planuje dzielić większość swoich zagranicznych zysków i spodziewa się, że zapłacą podatki w wysokości 38 miliardów dolarów, co według Apple jest prawdopodobnie największą tego rodzaju wypłatą. Ta opłata podatkowa w połączeniu z inwestycjami w USA i planowanymi nakładami inwestycyjnymi wyniesie 75 miliardów dolarów z przewidywanego wkładu w wysokości 350 miliardów dolarów.

Apple będzie płacić 15,5 procentowy podatek za repatriację zagranicznej gotówki, co sugeruje, że firma planuje repatriację około 245 miliardów dolarów, lub prawie wszystkie zagraniczne pieniądze.

Apple stworzy 20 000 nowych miejsc pracy i wyda 30 miliardów dolarów na zatrudnienie nowych pracowników w istniejącym kampusie i otwarcie nowego kampusu. Apple pracuje nad nowym kampusem, który „początkowo pomieścić ma wsparcie techniczne dla klientów”. Jego lokalizacja zostanie ogłoszona w dalszej części roku.

Ponad 10 miliardów dolarów z planowanych nakładów inwestycyjnych Apple będzie inwestycjami w centra danych w Stanach Zjednoczonych, a od dziś Apple rozpocznie budowę nowego obiektu w Reno w stanie Nevada.

Ostatecznym planem Apple w celu wzmocnienia gospodarki jest edukacja. Firma rozszerzy swoje obecne inicjatywy dotyczące kodowania, które mają pomóc ludziom w nauce tworzenia aplikacji na iOS za pomocą Swift i zwiększy finansowanie ConnectED, aby pomóc uczniom z „historycznie zaniedbanych społeczności” nauczyć się umiejętności kodowania.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx