wtorek, 18 czerwca

Firma Apple wypuściła dziś szóstą wersję beta nadchodzącej aktualizacji systemu iOS 11.2.5, tydzień po udostępnieniu piątej wersji beta i nieco ponad tydzień po opublikowaniu iOS 11.2.2, aktualizacji mającej na celu złagodzenie poważnej luki sprzętowej o nazwie ” Spectre.”

Zarejestrowani beta testerzy mogą pobrać iOS 11.2.5 bezprzewodowo poprzez system uaktualnień systemu iOS po zainstalowaniu odpowiedniego profilu konfiguracji.

iOS 11.2.5 wprowadza nową funkcję, która pozwala Siri odtwarzać codzienne podcasty z wiadomościami, gdy zapyta się o bieżące wiadomości. Siri zaoferuje domyślnie wiadomości z The Washington Post, ale można także zmienić je na Fox News, CNN lub NPR.

Nowa funkcja wiadomości audio jest opracowywana do użytku z nadchodzącym głośnikiem HomePod firmy Apple i jest wywoływana podczas korzystania z Hey Siri lub poproszenia Siri o nowości podczas korzystania z CarPlay lub podłączonych słuchawek – w zasadzie każdej sytuacji, w której nie patrzymy na wyświetlacz urządzenia iOS. Jeśli aktywujesz Siri za pomocą przycisku bocznego lub przycisku Home urządzenia, zamiast odpowiedzi z wiadomościami audio będą wyświetlane standardowe nagłówki wiadomości Apple. Ta nowa funkcja jest również dostępna od tego tygodnia na urządzeniach z systemem iOS 11.2.2. Wydaje się jednak, że nie jest dostępna w Polsce.

Nie jest jasne, jakie inne nowe funkcje, jeśli w ogóle, zostaną uwzględnione w wersji iOS 11.2.5. W pierwszych pięciu wersjach beta iOS 11.2.5 nie odkryto innych zauważalnych zmian zewnętrznych, dlatego aktualizacja ta może skupić się głównie na poprawkach błędów i ulepszeniach zabezpieczeń, poza aktualizacją wiadomości Siri.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx