wtorek, 25 czerwca

Znany analityk Apple, Ming-Chi Kuo uważa, że Apple odejdzie od kontrowersyjnej klawiatury motylkowej w przyszłych MacBookach począwszy od odświeżonego MacBooka Air jeszcze w tym roku.

W swoim raporcie Kuo mówi, że Apple zamiast tego zastosuje nową konstrukcję klawiatury opartą na mechanizmie nożycowym, który powinien zapewnić lepszą trwałość i ruch klawiszy znacznie bardziej niż podatna na awarie klawiatura motylkowa.

Kuo wierzy, że nowa klawiatura nożycowa będzie również używana w MacBooku Pro, ale dopiero w 2020 roku. Kuo nie wspomniał o 16-calowym MacBooku Pro, którego premierę sugerował wcześniej jeszcze w tym roku.

Klawiatury motylkowe Apple są bardzo kontrowersyjne i zostały uznane za jedną z najgorszych decyzji projektowych firmy ze względu na ich skłonność do awarii z powodu małych cząstek, takich jak okruchy, które łatwo mogą się do niej dostać i powodować problemy z prawidłowym działaniem.

Po latach anegdotycznych skarg klientów i kilku pozwach zbiorowych firma Apple zainicjowała ogólnoświatowy program serwisowy oferujący bezpłatną naprawę klawiatury w MacBookach i MacBookach Pro z lat 2015 i późniejszych, które są wyposażone w niskoprofilowe mechanizmy motylkowe.

Apple w 2018 roku wprowadził MacBooka Air i MacBooka Pro, które używają zaktualizowanej klawiatury motylkowej trzeciej generacji. Trzecia generacja klawiatury ma cienką silikonową warstwę pod każdym klawiszem, która została umieszczona jako zabezpieczenie przed wnikaniem kurzu i brudu pod klawisze.

Była nadzieja, że zaktualizowana klawiatura zmniejszy liczbę awarii, ale MacBook Pro z 2018 roku nadal jest podatny na problemy z klawiaturą, co Apple przyznał w marcu.

Kuo mówi, że nowa klawiatura będzie dostarczana przez specjalistycznego producenta klawiatur do laptopów, firmę Sunrex, a nie Wistron, który obecnie produkuje klawiatury motylkowe dla Apple. Analityk spodziewa się, że nowa klawiatura Sunrex trafi do masowej produkcji w 2020 roku i uczyni z Tajwanu najważniejszego dostawcę klawiatur dla firmy Apple.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx