wtorek, 4 października

W czerwcu Apple uruchomił program wymiany baterii w 15-calowych modelach MacBooków Pro z wyświetlaczem Retina sprzedawanych od września 2015 roku do lutego 2017 roku. Okazuje się, że modele te mogą posiadać wadliwe baterie, które mogą się przegrzewać i stanowić zagrożenie pożarowe.

Zaraz po ogłoszeniu programu wymiany projektant Steven Gagne udostępnił kilka zdjęć MacBooka Pro, który się zapalił, a PetaPixel pokazał te zdjęcia dzisiaj, dając nam wgląd w powody, dla których właściciele MacBooka Pro powinni poważnie potraktować ten program.

Gagne powiedział, że bateria w jego MacBooku Pro eksplodowała, powodując mały pożar i wypełniając jego dom dymem. Usłyszał trzask baterii, a potem poczuł silny zapach chemiczny. MacBook Pro nie był podłączony do prądu i był w trybie uśpienia.

Udało mu się dotrzeć do niego wystarczająco szybko, aby ugasić pożar, zanim rzeczywiście wyrządziłby szkody, ale powaga uszkodzeń MacBooka Pro podkreśla, że mogło być znacznie gorzej.

Apple poprosił klientów 15-calowych MacBooków Pro od 2015 roku aby przestali go używać do czasu wymiany baterii. Apple stworzył stronę internetową przedstawiającą program wycofywania baterii, na której użytkownik może wprowadzić numer seryjny, aby sprawdzić, czy potrzebuje wymiany baterii.

Wymiana dotyczy 15-calowego MacBooka Pro z 2015 roku i nie ma wpływu na późniejsze modele wydane w 2016 roku i później. Osoby z 15-calowymi maszynami z 2015 roku będą musiały odwiedzić punkt sprzedaży detalicznej Apple, autoryzowanego dostawcę usług Apple lub skontaktować się ze wsparciem Apple, aby umówić naprawę.

Według amerykańskiej Komisji ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich, Apple otrzymał w sumie 26 raportów dotyczących przegrzania baterii, w tym pięć doniesień o niewielkich oparzeniach i 17 doniesień o niewielkich uszkodzeniach własności osobistej.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx