środa, 24 lipca

Pojawiły się kolejne dowody sugerujące, że Apple zaczyna odchodzić od swojej marki iTunes po ponad 18 latach użytkowania.

Jak wspomniano w Reddit, Apple nagle usunął wszystkie treści z mediów społecznościowych ze swojej strony iTunes na Facebooku, w tym posty, zdjęcia i filmy. Wydaje się, że stało się to w ciągu ostatnich 2 dni, ponieważ wersja strony iTunes z pamięci podręcznej nadal była dostępna na 31 maja.

 

Wygląda na to, że Apple przeniósł swoją stronę iTunes na stronę Apple TV na Facebooku, w tym nie tylko całą zawartość, ale prawie 30 milionów polubień i oryginalną datę utworzenia 29 kwietnia 2009 roku.

Apple usunął również wszystkie zdjęcia i filmy z profilu iTunes na Instagramie, a profil kieruje użytkowników na nowszą stronę Apple TV na Instagramie, ale jej odpowiednik na Twitterze nadal ma zawartość.

 

Puste strony prawdopodobnie zapowiadają większe zmiany, ponieważ Mark Gurman z Bloomberg i Guilherme Rambo z 9to5Mac poinformowali, że iTunes zostanie zastąpiony przez samodzielne aplikacje Muzyka, TV i Podcasty w następnej głównej wersji macOS, którą Apple ma zaprezentować WWDC 2019 w poniedziałek.

Warto zauważyć, że podczas gdy ogólna aplikacja iTunes, jak wiemy, ma zostać wycofana, raporty nie sugerują, że sklep iTunes do kupowania muzyki, filmów i programów telewizyjnych wkrótce zniknie.

Wycofanie się Apple z iTunes prawdopodobnie będzie procesem stopniowym, aby marka mogła żyć w pewnym stopniu w przewidywalnej przyszłości.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx