wtorek, 27 lutego

Chociaż początkowo informowano, że iTunes będzie nadal działał w systemie macOS 10.15, wygląda na to, że aplikacja zostanie wycofana z rynku po 18 latach od wprowadzenia jej przez nieżyjącego już Steve’a Jobsa podczas Macworld 9 stycznia 2001 roku.

Według Marka Gurmana z Bloomberga, Apple zastąpi iTunes samodzielnymi aplikacjami Muzyka, TV i Podcasty w następnej głównej wersji macOS, która ma zostać zaprezentowana na WWDC 2019 w przyszłym tygodniu.

iTunes to sposób, w jaki użytkownicy Apple słuchają muzyki, oglądają filmy i programy telewizyjne, słuchają podcastów i zarządzają urządzeniami przez prawie dwie dekady. W tym roku Apple jest w końcu gotowy na nową erę. Firma wprowadza trzy nowe aplikacje na komputery Mac – Muzyka, TV i Podcasty – aby zastąpić iTunes. Odpowiada to strategii aplikacji multimedialnych Apple na iPhone’y i iPady. Bez iTunes klienci mogą zarządzać swoimi gadżetami Apple za pośrednictwem aplikacji Muzyka.

Ta informacja jest zgodna z ostatnim raportem Guilherme Rambo z 9to5Mac, który twierdził, że nazwa iTunes zostanie zmieniona na „Muzyka” na komputerze Mac. Innymi słowy, iTunes odejdzie i zostanie zastąpiony przez nową aplikację Muzyka, która ma stać się nowym narzędziem do synchronizacji i zarządzania urządzeniami Apple.

Słowa Steve’a Jobsa z komunikatu prasowego o iTunes w 2001 roku:

Apple zrobił to, co robi najlepiej – tworzy złożone aplikacje prostszymi i czyni je jeszcze bardziej wydajnymi. iTunes jest o milę przed każdą inną aplikacją grającą i mamy nadzieję, że jej znacznie prostszy interfejs wprowadzi jeszcze więcej ludzi do rewolucji muzyki cyfrowej.

A tak wyglądał iTunes w 2001 roku:

Wcześniej w tym tygodniu wyciekły zrzuty ekranu dające pierwsze spojrzenia na to, jak może wyglądać aplikacja Muzyka i TV na macOS 10.15.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx