sobota, 15 czerwca

Jak podaje agencja Reuters, Amerykański Departament Sprawiedliwości otrzymał uprawnienia do zbadania Apple pod kątem potencjalnych naruszeń przepisów antymonopolowych.

Dzisiejsze wiadomości pojawiają się po doniesieniach, że Google jest kontrolowane przez śledczych ds. Ochrony konkurencji w Departamencie Sprawiedliwości, a Departament Sprawiedliwości koncentruje się podobno na ich biznesie reklamowym i związanym z wyszukiwaniem. Tymczasem Federalna Komisja Handlu została upoważniona do zbadania Facebooka i Amazona. Nie jest jeszcze jasne, jakie działania Departament Sprawiedliwości podejmuje względem Apple i na czym skoncentruje się sprawa antymonopolowa.

Apple stoi obecnie w obliczu dochodzenia toczącego się w Unii Europejskiej, gdzie Spotify oskarżył firmę o faworyzowanie własnej aplikacji muzycznej i podwyższenie cen abonamentów Spotify za pomocą opłat App Store. Sąd Najwyższy orzekł również w zeszłym miesiącu, że będzie musiał stawić czoła pozwowi wniesionemu przez nabywców aplikacji na iPhone’ie.

Senator Elizabeth Warren włączyła również Apple do listy firm technologicznych, które powinny zostać podzielone – w przypadku Apple, oddzielając od firmy App Store. „Albo prowadzą platformę, albo bawią się w sklep. Nie mogą robić obu jednocześnie ”, powiedziała na początku tego roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx