czwartek, 28 września

Nadchodzące modele iPada Pro firmy Apple mają posiadać nieco mniejsze obudowy, przeniesione złącze Smart Connector i brak gniazda słuchawkowego, wynika z informacji udostępnionych przez japońską witrynę Mac Otakara.

Powołując się na źródła z łańcucha dostaw, Mac Otakara twierdzi, że nowy 10,5-calowy iPad Pro będzie miał 247,5 mm wysokości, 178,7 mm szerokości i 6 mm grubości, w porównaniu do obecnego rozmiaru 250,6 mm x 174,1 mm x 6,1 mm. Mówi się, że 12,9-calowy iPad Pro ma mieć 280 mm wysokości, 215 mm szerokości i 6,4 mm grubości w porównaniu do obecnych pomiarów 305,7 x 20,6 mm x 6,9 mm.

Wymiary te są zgodne z plotkami sugerującymi, że Apple planuje wprowadzić w pełni przeprojektowane modele iPada Pro 2018, wyszczuplając ramki w taki sam sposób, jak w przypadku iPhone’a X. Pomimo mniejszych rozmiarów, nowe iPady mają posiadać większe wyświetlacze dzięki zmniejszonej ramce. Oczekuje się, że nowe iPady nie będą posiadały przycisku Home i zgodnie z poprzednimi doniesieniami, będą zawierać system kamery TrueDepth dla Face ID.

Mac Otakara sugeruje również, że tegoroczne modele iPadów Pro nie będą wyposażone w gniazdo słuchawkowe 3,5 mm, a Apple zdecyduje się je wyeliminować.

iPhone’y nie posiadają gniazda słuchawkowego, ponieważ zostało ono usunięte wraz z iPhone’em 7, a Apple zamiast tego postawił na urządzenia Bluetooth, takie jak AirPods i słuchawki oparte o złącze Lightning. Firma Apple nie będzie dostarczać nowych modeli iPada Pro z adapterem Lightning do 3,5 mm, co byłoby zgodne z przewidywaniami analityków sugerującymi, że adapter nie pojawi się również w tegorocznych iPhone’ach.

W linii iPhone’ów gniazdo słuchawkowe zostało usunięte w celu poprawy odporności na wodę i stworzenia miejsca na wewnętrzne elementy, takie jak większa bateria, silnik Taptic Engine i tylny układ kamer. Nie jest jasne, czy Apple ma takie same ograniczenia przestrzenne w iPadzie Pro z wprowadzeniem systemu kamery TrueDepth, czy jest to posunięcie w celu wyrównania funkcji iPada i iPhone’a.

Część raportu Mac Otakara mówi, że Apple zastosuje „cięcie diamentowe” zarówno z przodu, jak i z tyłu nowych modeli iPada Pro, co zdaje się oznaczać, że tablety mogą mieć wzór podobny do iPhone’a SE ze ściętymi krawędziami.

Inteligentne złącze Smart Connector w iPadzie ma być przeniesione z boku na dół w pobliżu portu Lightning, co może wymagać nowej pionowo ustawionej inteligentnej klawiatury. Nie jest jasne, jak działałaby taka pionowa klawiatura Smart Keyboard, ponieważ prawdopodobnie będzie ona niestabilna w tej orientacji, zwłaszcza w przypadku większego iPada Pro.

Apple mówi, że wprowadza tę zmianę, ponieważ Face ID będzie działać tylko wtedy, gdy iPad Pro jest w orientacji pionowej, a Mac Otakara mówi, że „niemożliwe jest odblokowanie urządzenia obróconego na bok”. Poprzednie informacje z Mac Otakara sugerowały, że Apple pracuje nad poziomym Face ID dla iPada Pro, a wskazówki dotyczące takiej funkcji zostały odkryte w iOS 12.

Oprócz tych zmian w iPadzie Pro, Mac Otakara podzielił się również pewną wiedzą na temat 6,1-calowego, tańszego iPhone’a. Potwierdzając poprzednie pogłoski, witryna mówi, że urządzenie będzie używać wyświetlacza LCD „Full Active” pochodzącego od Japan Display. Pełne aktywne panele pozwalają Apple odchudzić obudowy iPhone’a LCD, dostosowując je do dwóch urządzeń OLED.

Źródła Mac Otakara powtórzyły poprzednie doniesienia wskazujące na trudności produkcyjne w przypadku iPhone’a 6,1-calowego. Jeśli produkcja telefonów rozpoczęłaby się w tym miesiącu, to Apple już miałby opóźnienie sugerujące, że urządzenie trafiłoby na rynek w listopadzie.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx