środa, 29 czerwca

appstore2

We wrześniu Apple ogłosił plan, związany z usuwaniem przestarzałych aplikacji z App Store obiecując tym samym wyeliminowanie aplikacji, które są niefunkcjonalne, nie kompatybilne z najnowszymi wersjami systemu iOS lub które nie spełniają aktualnych wytycznych sklepu.

Według danych aplikacji analitycznej firmy Sensor Tower udostępnionych przez TechCrunch, Apple dotrzymał tej obietnicy. W październiku 2016 roku liczba aplikacji usuniętych z App Store wzrosła o 238 procent, a Apple usunął łącznie przez miesiąc 47 300 aplikacji.

appsremovedfromappstoreoct2016-800x569

Przeciętnie, Apple usuwa około 14 000 aplikacji iOS miesięcznie, więc październik znacznie odbiegł od tej średniej, co stanowi istotny krok w kierunku oczyszczania App Store.

Deweloperzy z problematycznymi aplikacjami byli o tym fakcie informowani od września, a Apple dał im 30 dni na wprowadzenie zmian, aby zapobiec usunięcia ich aplikacji z App Store. Aplikacje, które nie otrzymały aktualizacji zostały obecnie usunięte.

Choć usunięte aplikacje znajdowały się niemal we wszystkich kategoriach to najwięcej z tych ponad 47 000 aplikacji usuniętych z App Store stanowiły gry. 28% usuniętych aplikacji zostało usuniętych właśnie z tej kategorii. Dalej 8,99% stanowiła kategoria Rozrywka, 8,96% to kategoria Książki, 7% było w kategorii Edukacja a 6% w kategorii Lifestyle.

Czyszczenie App Store jest częścią wysiłków Apple w celu poprawy jakości treści zawartych w sklepie. W ostatnich miesiącach, Apple otworzył subskrypcję aplikacji we wszystkich kategoriach produktów, wprowadzając korzystniejsze stawki przychodów, ulepszone narzędzia do udostępniania i dodał reklamy do wyników wyszukiwania w App Store, aby dać programistom nowe sposoby promowania swoich aplikacji.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
fakt
fakt
5 lat temu

Bardzo dobrze! Kolejny dowód że doświadczenie użytkownika jest dla nich nadrzędne nad zyski leniwych lub słabych programistów oraz wszelkiej maści oszustów, czego dobitnym przykładem jest śmietnik i magazyn wirusów o nazwie Google Play.

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx