środa, 19 czerwca

Apple dodał dziś do swojej witryny internetowej nową podstronę „Wyłączanie blokady aktywacji”, która zawiera instrukcje, które użytkownicy mogą wykonać w celu wyłączenia funkcji zabezpieczeń na telefonie iPhone, iPadzie lub iPodzie touch.

Powstała również bezpośrednia strona prośby o pomoc do działu obsługi blokady aktywacji, co oznacza, że klienci nie muszą już kontaktować się z przedstawicielem wsparcia Apple przez telefon, e-mail lub czat online, aby rozpocząć ten proces. Aby przesłać prośbę o obsługę blokady aktywacji, musisz być właścicielem urządzenia, a urządzenie nie może znajdować się w trybie utraconym ani być zarządzane przez firmę lub instytucję edukacyjną.

Po wprowadzeniu prawidłowego adresu e-mail i numeru seryjnego urządzenia klienci są proszeni o wypełnienie formularza potwierdzającego własność urządzenia, zawierającego szczegółowe informacje, takie jak oryginalna data zakupu urządzenia, miejsce zakupu oraz jeśli to możliwe zdjęcie lub zrzut ekranu oryginalnego dowodu zakupu. Wszelkie przekazane informacje zostaną wykorzystane przez Apple lub firmę stowarzyszoną z Apple w celu przetworzenia żądania zdjęcia blokady aktywacji.

Po przesłaniu tych informacji firma Apple rozpatrzy wniosek i dostarczy aktualizacje pocztą elektroniczną. Numer zgłoszenia do pomocy jest generowany w celach informacyjnych.

W przypadku, gdy Apple zdejmie blokadę aktywacji na urządzeniu, wszystkie dane zapisane na tym urządzeniu zostaną trwale usunięte. Firma Apple twierdzi, że obowiązkiem klienta jest wykonanie kopii zapasowej urządzenia przed przesłaniem żądania zdjęcia blokady aktywacji.

Blokada aktywacji ma na celu uniemożliwienie innym używania iPhone’a, iPada lub iPoda touch w przypadku jego zgubienia lub kradzieży. Gdy oznaczysz urządzenie jako utracone w witrynie iCloud, blokuje to ekran urządzenia hasłem i umożliwia wyświetlenie niestandardowej wiadomości z numerem telefonu, aby pomóc Ci go odzyskać. Jeśli urządzenie zostanie wymazane, blokada aktywacji wymaga wprowadzenia identyfikatora Apple ID i hasła pierwotnego właściciela.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx