wtorek, 18 czerwca

Apple opublikował dziś doroczny raport „Ludzie i środowisko w naszym łańcuchu dostaw”. Dokument, znany wcześniej jako raport odpowiedzialności dostawców, szczegółowo opisuje, w jaki sposób Apple i jego dostawcy wspierają ludzi w całym łańcuchu dostaw firmy, przechodzą na czystą energię i inwestują w innowacyjne technologie.

Apple ogłosił również nowy fundusz rozwoju pracowników o wartości 50 milionów dolarów, który według firmy zwiększy dostęp do możliwości uczenia się i poszerzania umiejętności dla ludzi w całym łańcuchu dostaw. Apple powiedział, że fundusz obejmuje również nowe i rozszerzone partnerstwa z obrońcami praw, uniwersytetami i organizacjami non-profit, w tym Międzynarodową Organizacją ds. Migracji i Międzynarodową Organizacją Pracy.

Apple poinformowało, że nowe programy edukacyjne będą początkowo dostępne dla pracowników dostawców w Stanach Zjednoczonych, Chinach, Indiach i Wietnamie. Apple poinformował, że do 2023 roku ponad 100 000 pracowników dostawców będzie uczestniczyć w nowych możliwościach uczenia się, od szkoleń przywódczych i certyfikacji technicznych po zajęcia z kodowania, robotyki i zaawansowanych podstaw produkcji, w tym produkcji ekologicznej.

„Stawiamy ludzi na pierwszym miejscu we wszystkim, co robimy i z dumą ogłaszamy nowe zobowiązanie do przyspieszenia naszych postępów i zapewnienia jeszcze większych możliwości dla ludzi w naszym łańcuchu dostaw” – powiedziała Sarah Chandler, starszy dyrektor Apple ds. Środowiska i Innowacji w Łańcuchach Dostaw. „Wspólnie z obrońcami praw i liderami edukacji kontynuujemy wprowadzanie innowacji, aby wspierać ludzi i planetę”.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx