poniedziałek, 15 kwietnia

Apple udostępnił zwiastun swojego nadchodzącego serialu dokumentalnego „1971: Rok zmian, rok muzyki”, którego premiera będzie miała miejsce 21 maja w usłudze strumieniowej Apple TV+.

Ośmioczęściowy serial ogłoszony w zeszłym miesiącu jest opisywany jako wciągająca seria dokumentalna, która będzie pokazywać muzyków i muzykę, która ukształtowała kulturę i politykę 1971 roku.

Rok 1971 okazał się czasem muzycznych przemian podsycanych politycznym i kulturowym wzmożeniem. Gwiazdy wznosiły się na niedościgłe wyżyny kreatywności, by wraz z obiecującymi debiutantami przesuwać granicę artystycznego wyrazu.

Serial dokumentalny pozwoli bliżej przyjrzeć się najbardziej kultowym artystom i piosenkom, których nadal słuchamy 50 lat później w tym The Rolling Stones, Aretha Franklin, Bob Marley, Marvin Gaye, The Who, Joni Mitchell, Lou Reed i nie tylko.

„1971: Rok zmian, rok muzyki” pokaże, jak zmieniające się fale historii wpłynęły na muzyczne ikony tamtych czasów, a także, jak wykorzystali swoją muzykę do inspirowania nadziei, zmian i kultury wokół siebie”

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx