czwartek, 18 sierpnia

Apple udostępnił dziś trzecią wersję beta systemu iOS 12 dla publicznych beta testerów, dając wszystkim nie będącym deweloperami szansę przetestowania oprogramowania przed nadchodzącą, jesienną premierą. Trzecia publiczna wersja beta systemu iOS 12, która pojawia się dwa tygodnie po drugiej publicznej wersji beta, odpowiada czwartej wersji dla deweloperów.

Beta-testerzy, którzy zapisali się do programu testów beta firmy Apple, otrzymali aktualizację beta systemu iOS 12 z poziomu uaktualnień systemu iOS po zainstalowaniu odpowiedniego certyfikatu na swoim urządzeniu.

Ci, którzy chcą dołączyć do programu testów beta, mogą zarejestrować się w witrynie testów beta firmy Apple, która zapewnia użytkownikom dostęp do testowych wersji iOS, macOS i tvOS. Przed zainstalowaniem wersji beta należy utworzyć pełną kopię zapasową w iTunes lub kopię zapasową w iCloud i zainstalować iOS 12 na dodatkowym urządzeniu, ponieważ oprogramowanie w wersji beta nie zawsze jest stabilne i może zawierać błędy.

Zgodnie z informacjami podanymi przez Apple deweloperom dzisiejsza beta skupia się  na nowych problemach z funkcją „Czas przed ekranem”, z App Store i skrótami Siri. Aplikacje w sklepie App Store mogły nie być poprawnie pobierane za pierwszym razem, dane w „Czasie przed ekranem” mogły nie synchronizować się między urządzeniami, a skróty Siri mogły nie działać poprawnie w trybie CarPlay i HomePod, a także na zablokowanym urządzeniu. Pasek sygnału sieci komórkowej na telefonie iPhone X mógł być niedokładny.

iOS 12 to znacząca aktualizacja systemu operacyjnego iOS, wprowadzająca grupowy FaceTime, pozwala programistom dostarczać jeszcze bardziej niesamowitych wrażeń w rzeczywistości rozszerzonej – w tym nawet takich, które może dzielić jednocześnie wiele osób, nowe Animoji i funkcję Memoji, która ma na celu stworzenie spersonalizowanych Animoji, które wyglądają tak jak użytkownik.

Animoji, naklejki i teksty będą mogły być używane w FaceTime i aplikacji Wiadomości, a nowa funkcja „Czas przed ekranem” pomaga użytkownikom ocenić czas spędzany na urządzeniach z systemem iOS i zarządzać nim. Nowe możliwości funkcji „Nie przeszkadzać” ułatwiają zarządzanie powiadomieniami, podobnie jak interaktywne opcje powiadomień i grupowanie powiadomień.

Doskonałe ulepszenia systemu iOS 12 sprawią, że codzienne zadania na iPhonie i iPadzie będą szybsze i bardziej responsywne. Aparat uruchomi się o 70 procent szybciej, a klawiatura będzie działać o 50 procent szybciej.

iOS 12 będzie dostępny dla deweloperów i publicznych testerów jako wersja beta przez kilka miesięcy, aby umożliwić Apple wyłapanie błędów. Oficjalna aktualizacja będzie dostępna jesienią tego roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx