piątek, 12 lipca

Firma Apple wydała dzisiaj trzecią publiczną wersję beta iOS 11, umożliwiającą użytkownikom nie będącym programistami pobranie i testowanie nowego systemu operacyjnego przed jego oficjalną premierą. Trzecia publiczna wersja beta iOS 11 pojawia dwa tygodnie po tym, jak firma Apple wydała drugą publiczną wersję beta i prawdopodobnie odpowiada czwartej wersji beta dla deweloperów wypuszczonej wczoraj.

Beta testerzy beta, którzy zarejestrowali się w programie testów beta firmy Apple, otrzymali nową aktualizację iOS 11 beta po zainstalowaniu odpowiedniego certyfikatu na urządzeniu z iOS.

Dzisiejsza wersja wprowadza niektóre z ważniejszych zmian jakie zobaczymy w iOS 11 beta. Dodano wiele opcji do przesuwania powiadomień na ekranie blokady, a także kilka wizualnych poprawek do ikon w całym systemie operacyjnym. I tak po kolei:

Nowe ikony – firma Apple wprowadziła nowe ikony aplikacji Kontakty, Notatki i Przypomnienia. Niektóre ikony aplikacji mogą mieć jeszcze u niektórych pewne błędy, takie jak kulki dla przypomnień po złej stronie ikony. Dzieje się tak dlatego, że Apple odwraca takie ikony dla języków, które czytają od prawej do lewej, a nie od lewej do prawej i powinno to zostać poprawione w późniejszej wersji beta. W aplikacji Ustawienia jest też nowa ikona Kontaktów, a ikony Notatek i Przypomnień w Ustawieniach pozostają takie same.

Centrum powiadomień – możesz przesunąć w lewo na ekranie powiadomień na ekranie blokady, aby wyświetlić opcje wyświetlenia lub wyczyszczenia. Stuknięcie w tym widoku lub stuknięcie w samym powiadomieniu spowoduje wyświetlenie nowego ekranu, który poleca użycie Touch ID w celu odblokowania urządzenia, aby otworzyć aplikację.

Ustawienia – w sekcji Ogólne aplikacji Ustawienia po wybraniu opcji „To urządzenie” pojemność pokazuje obecnie całkowitą ilość pamięci masowej, a nie ilość pamięci dostępnej pomniejszoną o wielkość iOS.

Ustawienia (AirDrop) – w aplikacji Ustawienia w sekcji Ogólne znajduje się teraz dedykowana sekcja AirDrop, która umożliwia jej ustawienie dla wszystkich lub ograniczyć tylko do własnych kontaktów. Wcześniej można było zmienić te ustawienia tylko Centrum sterowania.

Ustawienia (konta i hasła) – w sekcji Konta i hasła w aplikacji Ustawienia ikona klucza jest obecnie ustawiona pionowo, zamiast wyświetlać poziomo.

App Store – pojawiła się nowa opcja przesunięcia w dół w karcie Aktualizacji sprawdzająca najnowsze aktualizacje aplikacji możliwe do pobrania z App Store.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
m
m
6 lat temu

aktualizacja super – jedynie aplikacja mBanku nie działa!

Dndnd
Dndnd
Reply to  m
6 lat temu

Messenger tez przełączanie po ludziach dupa

Tomasz G.
Tomasz G.
Reply to  m
6 lat temu

Niestety, aplikacje banków nie działają na beta ze względów bezpieczeństwa

3
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx