wtorek, 18 czerwca

Apple udostępnił publicznym beta testerom trzecie wersje beta iOS i iPadOS 15, umożliwiając osobom niebędącym programistami pobieranie i testowanie nowych wersji oprogramowania przed ich jesienną premierą. Trzecia publiczna wersja beta jest dostępna dwa tygodnie po wydaniu przez Apple drugiej publicznej wersji beta.

Publiczni testerzy wersji beta, którzy zarejestrowali się w programie testów beta firmy Apple, mogą pobrać aktualizacje iOS i iPadOS 15 bezprzewodowo po zainstalowaniu odpowiedniego certyfikatu ze strony internetowej publicznej wersji beta.

iOS 15 dodaje nowe funkcje FaceTime, narzędzia do ograniczania rozpraszania uwagi, zaktualizowane powiadomienia i ulepszenia prywatności. ‌FaceTime‌ obsługuje funkcję SharePlay do oglądania telewizji, słuchania muzyki lub udostępniania ekranu znajomym, podczas gdy funkcja Współdzielone z Tobą śledzi utwory, linki do stron internetowych, zdjęcia i inne elementy przesłane przez znajomych.

Tryb skupienia został zaprojektowany tak, aby pomóc w wykonywaniu codziennych zadań, odcinając na ich czas przychodzące powiadomienia, których nie chcecie będąc zajętym, a nowa funkcja podsumowania powiadomień zapobiega zasypywaniu Cię nieistotnymi powiadomieniami przez cały dzień.

Safari ma przeprojektowany wygląd z kompaktowym paskiem kart, który znajduje się u dołu ekranu, oraz grupami kart, które pozwalają użytkownikom zapisywać otwarte karty na później. Mapy mają nowy pomniejszony widok kuli ziemskiej i nowy widok 3D w wybranych miastach, a także więcej szczegółów dróg i funkcję wyznaczania kierunku marszu opartą na AR.

Istnieje mnóstwo innych nowych funkcji dostępnych w iOS i ‌iPadOS 15, a co konkretnie zmieniło się w drugiej wersji beta możecie zobaczyć poniżej.

Przycisk udostępniania

Dedykowany przycisk Udostępnij do wysyłania artykułu do kogoś został ponownie przeniesiony na pasek kart, zastępując poprzedni przycisk informacyjny.

Odświeżanie strony

Ponownie dostępny jest przycisk odświeżania strony obok nazwy domeny, który zapewnia szybki dostęp do przeładowania strony. Apple usunął to w poprzedniej wersji beta i uczynił z tego gest długiego przyciśnięcia. Dostęp do odświeżenia strony można również uzyskać za pomocą przycisku Udostępnij.

Pokaż zakładki

Po długim naciśnięciu paska adresu URL dostępna jest teraz opcja „Pokaż zakładki”, co znacznie ułatwia dostęp do zakładek.

Tryb czytnika

Gdy tryb czytnika jest dostępny na stronie internetowej, dostępna jest teraz mała ikona, którą można dotknąć, aby w niego wejść. Tryb czytnika jest również dostępny za pośrednictwem interfejsu udostępniania.

Obsługa akumulatorów MagSafe

Obsługa akumulatorów MagSafe została dodana w iOS 15‌ beta 4, więc jeśli macie jedno z nowych akcesoriów, pojawia się ono teraz w widżecie Bateria i w aplikacji Ustawienia.

Powiadomienia

Ikona powiadomień w aplikacji Ustawienia została zaktualizowana i ma nowy wygląd. Apple dodał również nowy przełącznik do wyłączania powiadomień podczas udostępniania ekranu.

Udostępnianie statusu stanu skupienia

W aplikacji Wiadomości możesz dotknąć nazwy kontaktu i wybrać, czy chcesz udostępnić im swój status skupienia.

Udostępnianie Wspomnień z aplikacji Zdjęcia

Dostępny jest teraz nowy interfejs do udostępniania wspomnień w Zdjęciach, z opcją wyboru utworu odpowiedniego do udostępnienia, jeśli utwór Apple Music nie jest dostępny do udostępnienia ze względu na prawa autorskie.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx